Festival Pomalo spojí všetkých milovníkov životného prostredia

Zem ekologia zero waste.jpg
Ilustračné: pixabay.com

Slow fashion, zero waste, etická móda a udržateľný dizajn. Prinášame vám témy, ktorým sa bude venovať festival udržateľnosti Pomalo. 

Festival Pomalo sa bude konať v nedeľu 14. októbra v Starej tržnici v čase od 10. do 20. hodiny. Ekologické podujatie spojí všetkých, ktorým nie je jedno, kam ako spoločnosť smerujeme.

Toto podujatie sa bude venovať problematike životného prostredia v zaujímavých prednáškach, diskusiách a workshopoch. Účastníci festivalu sa môžu tešiť aj na vzájomnú výmenu oblečenia s názvom Swap. Na podujatí sa zúčastnia aj výrobcovia a dizajnéri značiek, ktoré spĺňajú kritéria pomalého životného štýlu. Návštevníci si budú môcť zakúpiť oblečenie, kozmetiku, módne doplnky, ale aj doplnky do bytu. Počas tohto dňa sa predstavia rôzne organizácie a občianske združenia, ktoré odprezentujú svoje aktivity.

Zem zero waste ekologia.jpg
Ilustračné: pixabay.com

Workshopy zároveň prinesú nápady ako zlepšiť vzťah ku životnému prostrediu. Organizátori vyzývajú návštevníkov, aby priniesli svoje staré mobilné telefóny a zubné kefky. Z použitých zubných kefiek neskôr vyrobia koše na triedený odpad. Tí šikovnejší sa naučia aj vyrobiť vrecúška na nákup potravín zo záclon, peňaženky z tetrapakov, obaly na notebook, tablet či mobil a tiež drevený šperk. Na workshopoch sa naučia vyrobiť aj telový peeling, balzam na pery či kozmetické prípravky. Atmosféru festivalu spríjemní oddychová zóna, detský kútik, ale i chutné vegánske občerstvenie.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk