Festival PUBERŤÁK 2017 je jedinečný

23244407_10151015318219963_2396999916966629492_n.jpg
BSK

PR: Festival PUBERŤÁK v dvojročných intervaloch prezentuje to najlepšie, čo v oblasti divadelného umenia pre tínedžerov vzniklo. Ide o nekomerčný divadelný projekt so zameraním na staršie deti a mládež, ktorý nadviazal na tradíciu medzinárodných festivalov činoherného divadla pre deti a mládež.

Festival PUBERŤÁK 2017 je jedinečný, nakoľko zapĺňa umelecký tvorivý a prezentačný priestor o ktorý z rôznych dôvodov, nielen divadelníci neprejavujú záujem. Zároveň tento festival oslovuje divákov najproblematickejšej vekovej kategórie. Dnes je na Slovensku len málo profesionálnych divadiel, ktoré cielene komunikujú s touto vekovou kategóriou, teda s mládežou a podľa toho aj vyberajú svoj repertoár. Práve preto je inšpiratívna účasť zahraničných súborov. Zámerom festivalu je podporiť a inšpirovať tvorcov k systematickej divadelnej – umeleckej – edukačnej práci s mladým publikom.

Festival PUBERŤÁK 2017 má ambície nielen umelecké v ponuke originálnych divadelných predstavení pre tínedžerov, ale môže mať tiež nezanedbateľný spoločenský význam ako ponuka alternatívnej a kvalitnej protiváhy v prostredí globalizácie a komercionalizácie kultúry. Miestom festivalu je Bratislava. Hrá sa v Divadle LUDUS (Tower 115), divadlo Lab–VŠMU (Svoradova 2), BlackBox, Palackého 22 (Škola Ludus)

PUBERŤÁK 2017 je podujatie, ktoré nemá v oblasti divadelnej tvorby obdobu na Slovensku. Dramaturgia festivalu sa orientuje na ponuku divadelných projektov, ktoré prinášajú okrem originálneho umeleckého stvárnenia hlavne témy, ktorými žijú mladí tu a teraz.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk