Festival Viva Musica! otvorí známy americký herec John Malkovich

John Malkovich
SITA/AP

Štrnásty ročník festivalu Viva Musica! otvorí svojím vystúpením americký herec, režisér a producent John Malkovich. Rodák z mesta Christopher v štáte Illinois sa 6. júla v Starej tržnici predstaví v sprievode orchestra s projektom Rozprava o slepcoch. Koncert sa uskutoční o 20. hodine.

Rozprava o slepcoch vznikla na motívy románu O hrdinoch a hroboch (1961) argentínskeho spisovateľa Ernesta Sabata a spája v sebe hovorené slovo a hudbu. Malkovich do projektu zo spomínaného románu vybral textové pasáže zo state Rozprava o slepcoch, ktoré pojednávajú o strachu, zle či paranoji. Monológ pritom dopĺňa hudba Koncertu pre klavír a sláčiky ruského skladateľa Alfreda Schnittkeho.

Umelca bude na pódiu sprevádzať svetovo uznávaná klaviristka ruského pôvodu Anastasya Terenkova a taliansky orchester I Solisti Aquilani pod taktovkou dirigenta Alvisa Casellatiho. V prvej časti koncertu si návštevníci a návštevníčky podujatia budú môcť vypočuť aj Komornú symfóniu c mol, op. 110a Dmitrija Šostakoviča v úprave Rudolfa Barshaia podľa Sláčikového kvarteta č. 8, op. 110 a Contrafactus pre flautu a sláčikový orchester súčasného talianskeho skladateľa Giovanniho Sollimu so sólistom Massimom Mercellim.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk