Filharmónia chce prebudiť záujem mladých ľudí o klasickú hudbu. Pozýva ich na koncert

Slovenská filharmónia, Reduta
ilustračné: SITA

Komorný orchester Classical Music Maniacs zahrá v stredu v Redute anglosaské serenády pre sláčikový orchester.

Prebudiť záujem mladých ľudí o klasickú hudbu je cieľom koncertov Slovenskej filharmónie z koncertného cyklu Junior. Najbližšie filharmónia pozýva mladých do svojho sídla, do bratislavskej Reduty v stredu 11. novembra o 18. hodine na večer anglosaských serenád pre sláčikový orchester.

Ako ďalej informovala tlačová tajomníčka Slovenskej filharmónie Martina Tolstova, komorný orchester mladých hudobníkov The Classical Music Maniacs zahrá skladby od Edwarda Elgara, Victora Herberta, Gustava Holsta a Ralpha Vaughana Williamsa.

Komorný orchester Classical Music Maniacs založil v roku 2011 koncertný majster Slovenskej filharmónie Jarolím Emmanuel Ružička. „The Classical Music Maniacs už majú za sebou úspešné projekty, na ktorých dokázali klasický repertoár prepojiť s džezom, popom, skrátka ponúkli návštevníkom zaujímavý medzižánrový repertoár doma aj v zahraničí,“ dodala Martina Tolstova.

Viac o programe koncertu a ďalších koncertoch Slovenskej filharmónie možno nájsť na jej webstránke http://www.filharmonia.sk.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk