Filharmónia končí sezónu, počas predsedníctva EÚ sa jej koncerty presunú na iné miesto

Reduta, Slovenská filharmónia
SITA

Počas predsedníctva Slovenska v Rade EÚ sa Reduta dočasne zmení na konferenčné centrum, abonentky na ďalšiu sezónu Slovenskej filharmónie aj lístky na Bratislavské hudobné slávnosti sa tak budú predávať v historickej budove SND.

Slovenská organová virtuózka Bernadetta Šuňavská, pôsobiaca a žijúca v zahraničí, vystúpi v nedeľu 5. júna o 16. hodine v Redute. V Slovenskej filharmónii uvedie organový recitál. Do jeho programu zaradila okrem pôvodných organových skladieb aj prepisy diel klasickej hudby. Publikum si vypočuje kompozície od Eugena Suchoňa, Wolfganga Amadea Mozarta, Jona Laukvika, Williama Byrda, Césara Francka a Igora Stravinského. Informovala o tom tlačová tajomníčka Slovenskej filharmónie Martina Tolstova.

Bernadetta Šuňavská „predvedie svoje interpretačné umenie na kráľovskom nástroji v Koncertnej sieni Slovenskej filharmónie, ktorý patrí k najväčším píšťalovým organom na Slovensku. Inšpiratívny repertoár využije bohatú škálu zvukových možností organa firmy Rieger Orgelbau z Rakúska,“ upozornila Martina Tolstova. Dodala, že lístky na koncert sa dajú kúpiť v pokladnici Slovenskej filharmónie v jej sídle, v Redute, vždy hodinu pred koncertom a počas pracovných dní, v pondelok od 9. do 14. hodiny a od utorka do piatka od 13. do 19. hodiny.

Filharmónia do záveru sezóny 2015/2016 ponúkne v Bratislave ešte ďalšie tri koncerty. V utorok 7. júna pozýva o 19. hodine do Malej sály Reduty na koncert súboru Musica florea v rámci festivalu Dni starej hudba. V pondelok 13. júna ponúkne Slovenská filharmónia vo svojej Malej sále klavírny recitál nemeckého virtuóza Moritza Winkelmanna. Sezónu uzavrie v nedeľu 19. júna o 15. hodine koncert Slovenského komorného orchestra a Slovenského filharmonického zboru v Katedrále sv. Martina, ktorý bude súčasťou podujatia Noc hudby.

Pokladňa Slovenskej filharmónie bude v Redute otvorená iba do pondelka 13. júna. Vstupenky na posledný 67. koncert sezóny filharmónie, ktorý sa uskutoční 19. júna v Katedrále sv. Martina, sa budú dať kúpiť hodinu pred koncertom v mieste jeho konania alebo online prostredníctvom webstránky Slovenskej filharmónie, v sieťach Ticketportal a eventim.

Slovenská filharmónia zmení počas nášho predsedníctva v Rade EÚ svoje koncertné miesto. Koncerty filharmonikov sa z bratislavskej Reduty presunú od 14. júna do polovice októbra do historickej budovy Slovenského národného divadla (SND). Táto zmena mierne posunie aj termín konania 52. Bratislavských hudobných slávností, ktoré sa v Redute uskutočnia od 18. novembra do 4. decembra.

Počas predsedníctva Slovenska v Rade Európy sa budova Reduty dočasne zmení na konferenčné centrum. V súvislosti s prípravou priestorov sa zmení aj sídlo aj otváracie hodiny pokladne filharmónie. Abonentky na budúcu koncertnú sezónu filharmónie 2016/2017 a vstupenky na 52. ročník Bratislavských hudobných slávností sa tak začnú predávať 22. augusta v historickej budove Slovenského národného divadla na Hviezdoslavovom námestí. V Redute sa pokladňa Slovenskej filharmónie otvorí až 19. októbra.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk