Filharmónia pozýva v sobotu na rodinný koncert

KONCERT: Pod taktovkou Alexandra Rahbariho
Na koncerty pod taktovkou dirigenta iránskeho pôvodu Alexandra Rahbariho pozýva vo štvrtok a piatok Slovenská filharmónia. Alexander Rahbari spolupracuje s filharmóniou už mnoho koncertných sezón, jeho meno a umenie rezonuje nielen u členov umeleckých telies, ale tiež medzi návštevníkmi koncertov. Bratislava, 18. február 2015. Foto: SITA/Trizuljak/SF

Koncert nazvaný Hudba v Bratislave sa v sídle filharmonikov v Redute začne o 16:00. Na koncerte vystúpi Slovenský komorný orchester pod vedením Ewalda Danela s nadaným deväťročným klaviristom Ryanom Bratshawom. Deti aj ich rodičov bude programom sprevádzať moderátor a znalec hudby Martin Vanek.

Bratislava mala až do rozpadu Rakúsko-uhorskej monarchie kredit hudobnej metropoly. Bola rodiskom niekoľkých výnimočných skladateľov známych aj v zahraničí, napríklad Johanna Sigismunda Kussera a Johanna Nepomuka Hummela. Iné hudobné osobnosti do vtedajšieho Prešporku, Pressburgu či Pozsónya radi cestovali a zapájali sa do koncertného života. Patrili medzi nich Joseph Haydn, Wolfgang Amadeus Mozart či Béla Bartók. Ich tvorbu predstaví sobotňajší Rodinný koncert Slovenskej filharmónie. Okrem toho zaznejú i skladby od Johannesa Brahmsa, Oskara Nedbala a Eugena Suchoňa.

Rovnaký program ako na sobotňajšom koncerte zaznel dnes doobeda na Hudobnej akadémii filharmónie určenej pre bratislavských a mimobratislavských školákov, ktorí sa v tejto koncertnej sezóne na toto podujatie prihlásili. Dnes v rámci Hudobnej akadémie prišlo na koncerty do Reduty približne 1 400 žiakov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk