Filharmónia pod taktovkou Augustína Dumaya, čakajú vás ďalšie nezabudnuteľné koncerty

Slovenská filharmónia, Reduta
ilustračné: SITA

Augustin Dumay je známy ako huslista, dirigent i pedagóg, pod jeho taktovkou zaznejú koncerty Slovenskej filharmónie vo štvrtok a piatok.

Popredný francúzsky huslista a dirigent Augustin Dumay prichádza do Bratislavy opäť po troch rokoch. Orchester Slovenskej filharmónie sa pod jeho taktovkou predstaví vo štvrtok a v piatok 3. a 4. marca. Na programe dvojice symfonických koncertov sú diela troch skladateľov – Adagio pre husle a orchester, KV 261 a Koncert pre husle a orchester č. 3 G dur, KV 216 Wolfganga Amadea Mozarta, Adagio pre sláčikový orchester belgického skladateľa Guillauma Lekeua a Symfónia C dur Georgesa Bizeta. Informovala o tom tlačová tajomníčka Slovenskej filharmónie Martina Tolstova.

Augustin Dumay sa Európskemu publiku prvýkrát predstavil vďaka spolupráci s Herbertom von Karajanom a Berlínskou filharmóniou a nahrávkami koncertov Mendelssohna či Čajkovského s Londýnskym symfonickým orchestrom pre spoločnosť EMI. Miesto medzi známymi huslistami si získal vďaka vynikajúcemu klasickému štýlu, o čom svedčia aj výnimočné nahrávky Mozartových koncertov s Cameratou Salzburg, kde účinkoval ako huslista i dirigent. Intenzívne sa venuje i komornej hudbe a dirigovaniu.

V roku 2013 sa stal hudobným riaditeľom Kráľovského komorného orchestra Valónska a prvým hosťujúcim dirigentom Kansai Philharmonic Orchestra v Osake, kde sa v roku 2011 stal na päť koncertných sezón aj hudobným riaditeľom. Augustin Dumay sa venuje i vyučovaniu, napríklad v Queen Elisabeth Music Chapel, vedie tiež pilotný európsky projekt založený v Brusseli pre mladých hudobníkov, z ktorých väčšina sa úspešne zúčastňuje medzinárodných hudobných súťaží, uviedla o umelcovi Martina Tolstova.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk