Filharmónia uvedie Verdiho Requiem

Slovenská filharmónia
SITA

Na veľkolepé vokálno-inštrumentálne dielo Giuseppe Verdiho – Requiem pozýva vo štvrtok a v piatok Slovenská filharmónia.

Slovenská filharmónia a Slovenský filharmonický zbor sa predstavia pod taktovkou svojho šéfdirigenta Emmanuela Villauma. Oba koncerty sa v bratislavskej Redute začnú o 19. hodine. Sólistami oboch večerov budú Marina Shaguch (soprán), Terézia Kružliaková (mezzosoprán), Tomáš Juhás (tenor) a Peter Mikuláš (bas).

„Skladateľ začal dielo komponovať na základe úmrtia vynikajúceho talianskeho spisovateľa Alessandra Manzoniho (1785 – 1873). Vytvoril ho za krátky čas a venoval spisovateľovej pamiatke. Premiéra zaznela o rok neskôr v milánskom chráme sv. Marka pri príležitosti prvého výročia básnikovej smrti a za účasti vynikajúcich umelcov, osobností cirkevného i politického života vtedajšieho Talianska,“ pripomenula Martina Tolstova historické pozadie vzniku diela, ktoré sa stalo najčastejšie uvádzaným dielom svojho druhu.

Verdiho Requiem patrí „k veľdielam cirkevnej hudby a jeho postavenie na koncertných pódiách má tak hudobný, ako aj mystický rozmer,“ dodala Tolstova.

Podrobnosti o programe Slovenskej filharmónie možno nájsť na jej webstránke http://www.filharmonia.sk.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk