Filharmóniu s Valčuhom si možno vypočuť i na generálke, lístky získate za zvýhodnenú cenu

Slovenská filharmónia
ilustračné: SITA

Filharmónia zahrá pod taktovkou Juraja Valčuhu Beethovenovu 9. symfóniu s Ódou na radosť a aj variáciu na skladbu od Friedricha Cerhu.

Pod taktovkou doma aj vo svete oceňovaného slovenského dirigenta Juraja Valčuhu sa vo štvrtok a piatok o 19:00 predstaví Slovenská filharmónia. Filharmonici zahrajú vo svojom sídle v bratislavskej Redute 9. symfóniu Ludwiga van Beethovena. Keďže o oba koncerty je veľký záujem, filharmónia pozýva záujemcov aj na verejnú generálku.

Generálka sa začne vo štvrtok 2. júna o 10 hodine a lístky na ňu možno získať v pokladni filharmónie za zvýhodnenú cenu. Ako ďalej informovali zo Slovenskej filharmónie, Juraj Valčuha (1976) je v súčasnosti šéfdirigentom talianskeho Orchestra Sinfonica Nazionale della RAI Torino a túto koncertnú sezónu sa postaví pred Slovenskú filharmóniu po tretí raz.

Na programe koncertov je Symfónia č. 9 d mol op. 124 s Ódou na radosť Ludwiga van Beethovena (1770 – 1827). „Beethoven plánoval zhudobniť Schillerovu báseň Óda na radosť v mladosti, k jej spracovaniu sa dostal až v roku 1823. Premiéra diela sa uskutočnila 7. mája 1824,“ priblížila históriu svetoznámeho diela filharmónia.

V koncertnej sieni Reduty zaznie v interpretácii Slovenskej filharmónie, Slovenského filharmonického zboru a sólistov – sopranistky Adriany Kohútkovej, altovej speváčky Terézie Kružliakovej, tenoristu Tomáša Juhása a basového speváka Petra Mikuláša. Na úvod koncertu zaznie Parafráza na úvod Beethovenovej 9. symfónie od rakúskeho skladateľa a dirigenta Friedricha Cerhu (1926).

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk