Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kino Lumiere
ilustračné: SITA
7. októbra 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Na film do Kina Lumiére sa dostanete už tento mesiac

Kino Lumiére po štvormesačnej stavebnej prestávke začne premietať v polovici októbra. Kino Slovenského filmového ústavu (SFÚ) na Špitálskej ulici 4 v Bratislave otvoria 20. októbra.

Na kvalitnú domácu a európsku filmovú tvorbu pozýva do kinosál K3 a K4 v suteréne. Kinosály K1 a K2 na prízemí sprevádzkujú prvý novembrový týždeň. „V októbri sa diváci môžu tešiť na výber filmov z obľúbených filmových podujatí Projekt 100 a B2Can. Pravidelné cykly kina, rovnako aj Filmotéka a vzdelávací projekt Filmový kabinet, ktorý sa aktuálne koná na pôde Vysokej školy múzických umení, sa vrátia do domácich priestorov od novembra,“ avizovala prvý program Lumiére po rozsiahlej obnove tlačová tajomníčka SFÚ Simona Nôtová.

Diváci nájdu v októbrovom programe aj slovenské filmy, ktoré mali premiéru počas zatvorenia kina, konkrétne snímky Učiteľka (2016) Jana Hřebejka, v obnovenej premiére Všetko čo mám rád (1992) Martina Šulíka i dokumenty Zem, ktorá hľadá svoje nebo (2016) Erika Prausa a Sloboda pod nákladom (2016) od oceňovaného slovenského dokumentaristu a cestovateľa Pavla Barabáša.

V sálach kina podľa jeho manažérky Zity Hosszúovej vymenili zdravotechnické potrubia, nainštalovali novú akustickú izoláciu a zrenovovali steny. Upravili tiež stupne hľadiska, čo by malo zlepšiť podmienky na sledovanie filmov. Nové sú aj sedadlá a koberce. Zároveň zdigitalizovali kinosálu K3, vďaka čomu budú všetky štyri sály kina disponovať okrem klasických 35 mm premietačiek aj digitálnym projektorom. Ďalej vymenili vonkajšie kanalizačné potrubia, obnovili toalety na prízemí kina, ktoré sú už aj pre telesne postihnutých.

SFÚ obnovil prevádzku niekdajšieho Filmového klubu pod názvom Kino Lumiére v roku 2011 a od začiatku bolo zrejmé, že kino musí prejsť výraznou obnovou priestoru a technológií. Kino postupne obnovujú od roku 2013. Aktuálna tretia etapa stavebných úprav sa začala 16. júna s hlavným cieľom – zlepšiť komfort divákov. Stavebné úpravy trvali 20 týždňov, čo je dlhšie, ako sa plánovalo. Zdržanie vyvolali technické aj finančné problémy, ktoré sa objavili počas prác a pred tým sa s nimi nepočítalo. Dôvodom postupného sprístupňovania sál je podľa SFÚ „snaha vyjsť divákom v ústrety a priniesť im kvalitný program v čo najskoršom termíne“.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X