Na Filmový chodník slávy pribudne dlaždica Martina Hubu

Martin Huba
SITA

Slovenský herec a režisér Martin Huba dostane od zástupcov Medzinárodného filmového festivalu Bratislava ocenenie za dlhoročnú umeleckú tvorbu a taktiež sa stane držiteľom pamätnej dlaždice na Filmovom chodníku slávy pred Mestským divadlom P. O. Hviezdoslava v Bratislave.

V pondelok 14. novembra takisto uvedie film Kawasakiho ruže (2009), ktorý nakrútil režisér Jan Hřebejk. Sedemdesiattriročný Huba, ktorý si zahral v tituloch ako Fany (1995), Kuře melancholik (1999), Musíme si pomáhať (2000), Horem pádem (2004), Obsluhoval som anglického krála (2006), Cinka Panna (2008), Tri sezóny v pekle (2009) či Hořící keř (2013), získal za účinkovanie v snímke Kawasakiho ruže nomináciu na Českého leva.

Už 18. ročník festivalu sa uskutoční v dňoch 11. až 17. novembra v kinách Lumière, Mladosť a Nostalgia a v Gorila.sk Urban Space. Organizátori pripravili aj sekciu Made in Slovakia. Návštevníci a návštevníčky sa môžu tešiť na predpremiéru dokumentu Profesionálna cudzinka o spisovateľke a aktivistke Irene Brežnej. O réžiu sa postarala Anna Grusková. V sekcii uvedú aj film Parlika (2016), ktorý režírovala Sahraa Karimi. Do programu tiež zahrnuli animovaný film pre dospelých Smrteľné historky (2016) Jana Bubeníčka.

Organizátori nezabudli ani na detských divákov, pre ktorých pripravili sekciu Junior venovanú večerníčkom. V nedeľu dopoludnia predstavia v Gorila.sk Urban Space seriál Drobci, ktorý uvedie RTVS počas vianočných prázdnin.

Návštevníci si budú môcť pozrieť aj aktuálnu tvorbu študentov bratislavskej Vysokej školy múzických umení a Akadémie umení v Banskej Bystrici. Pôjde napríklad o snímky Skúška (2016) Gregora Valentoviča alebo Chilli (2016) Márie Mikušovej.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk