Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Father and little daughter go to school or daycare, education
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračná foto : gettyimages
17. októbra 2018 Správy BratislavaOznamy a dôležité informácie od BratislavaDen.skTS BratislavaDen.sk Diskusia()

Finančný príspevok na súkromnú materskú školu bol už v Rači priznaný prvým rodinám

Finančný príspevok na súkromnú materskú školu vo výške 60 eur mesačne pre deti, ktoré neboli prijaté do žiadnej materskej školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti Rača a do konca decembra dosiahnu vek 3 roky, priznala račianska samospráva už prvým pätnástim rodinám.

I keď žiadostí na miestny úrad o spomínaný príspevok došlo dohromady 16, v jednom prípade nebolo vyhovené, pretože tu nebola splnená podmienka trvalého pobytu v Rači.

Finančný príspevok bude vyplácaný rodinám v časovom rozmedzí od 1. októbra do 30. júna 2019 za predpokladu, že v tomto období dieťa neprestane navštevovať súkromné predškolské zariadenie.

Podmienky pre uznanie kompenzačného príspevku na navštevovanie súkromnej materskej školy boli schválené na septembrovom zasadnutí miestneho zastupiteľstva MČ Rača a patria medzi ne:

  1. dieťa a aspoň jeden zo zákonných zástupcov dieťaťa musí mať trvalý pobyt v MČ Bratislava-Rača;
  2. k 31.12.2018 dieťa dovŕši fyzický vek tri roky a k uvedenému dátumu ešte nedosiahne školský vek;
  3. predloženie písomného potvrdenia súkromného predškolského zariadenia o prijatí dieťaťa na pobyt v tomto predškolskom zariadení;
  4. predloženie kópie rozhodnutia o neprijatí dieťaťa do niektorej z materských škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti MČ Bratislava-Rača pre školský rok 2018 − 2019.

Žiadosť o finančný príspevok na súkromnú materskú školu je možné stiahnuť na webovej stránke mestskej časti alebo je pre žiadateľov pripravená na podateľni miestneho úradu na Kubačovej ulici 21.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X