Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Deti_surodenci_pixabay.com_.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
21. novembra 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skbratislava.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Finančný príspevok schválilo mesto 199 mnohodetným rodinám

O finančný príspevok pre mnohodetné rodiny, ktorý každoročne udeľuje hlavné mesto, majú rodiny čoraz väčší záujem. Tento rok Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy poskytol pomoc 199 rodinám s 895 deťmi, ktorým prerozdelil sumu takmer 50-tisíc eur.

Oproti minulému roku sa zvýšil počet o 106 detí, ktorým bol príspevok poskytnutý na preplatenie nákladov spojených prevažne s návštevou základných umeleckých škôl, športovými aktivitami či s rôznymi krúžkami a tábormi.

„Som nesmierne rád, že sa záujem o túto formu pomoci zvyšuje a vieme tak reálne aspoň čiastočne pomôcť mnohodetným rodinám s bežnými výdavkami. Podpora detí je vždy dôležitá a to najmä čo sa týka vzdelávania, rozvíjania talentu a sebarealizácie,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Tento rok hlavné mesto prerozdelilo sumu 48 201,74 eur medzi 199 rodín a finančne pomohlo 895 deťom s preplatením výdavkov. Najviac rodín, presne 133, požiadalo o príspevok so štyrmi deťmi. S piatimi deťmi požiadalo o príspevok 44 rodín, so šiestimi deťmi 14 rodín, so siedmimi deťmi 5 rodín a s ôsmimi deťmi 3 rodiny. Priemerne na jedno dieťa pripadá v tomto roku suma 54 eur. Rodiny s deťmi si uplatňovali najmä preplatenie nákladov spojených s návštevou základných umeleckých škôl, športových krúžkov, aktivít centier voľného času, letných táborov či lyžiarskych zájazdov. Mnohodetné rodiny mohli posielať svoje žiadosti do konca septembra.

Finančný príspevok je určený na preplatenie nákladov spojených s návštevou základnej umeleckej školy (nákup hudobného nástroja, príspevok na úhradu výdavkov na štúdium), na preplatenie jazykového vzdelávania, záujmovej činnosti v centrách voľného času či aktivít v športových kluboch. Takisto mohli žiadať o príspevok za účasť na výlete organizovanom školskými zariadeniami, za účasť na tábore, či pobyte v škole v prírode, alebo na lyžiarskom výcviku a v neposlednom rade aj na preplatenie cestovného lístka mestskej hromadnej dopravy v Bratislave.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X