Folklórni fidlikanti a živý betlehem. Ide sa víkendovať v štýle pravých slovenských Vianoc!

vianoce, betlehem
Bratislava Region Tourism

Od piatka do nedele sa budú ulice miest bratislavského regiónu len tak hmýriť krojmi, ľudovou hudbou a oživenými tradíciami. Príďte si zaspievať, zakrepčiť a spoločne vdýchnuť život zvykom našich predkov, ktoré nikde inde na svete nenájdete.

K slovenským Vianociam neodmysliteľne patria jasličky – tradičné Chodenie s betlehemom v podaní folklórnych súborov budete môcť vidieť na vlastné oči v Prievoze a na Hlavnom námestí. Živý betlehem sa predvedie na podujatí Ružinovská zima.

Petržalka bude sviatočný čas vítať v tónoch Vianočného chorálu a poslednú adventnú nedeľu si môžete prísť stíšiť myseľ pri slávnosti zapaľovania sviec Svetlo pre Kráľovú. Stále nemáte dosť tradícií? Nevšednú kombináciu prináša posledný koncert Trhov pod pyramídou. GRAPE Festival sa spojil so SĽUK-om v jedinečnom projekte Čo to leží pod stromčekom?

Tento víkend si nezabudnite zbaliť korčule! Poslúžia vám ako dopravný prostriedok na klzisku v rámci Staromestských vianočných trhov alebo ako inšpirácia počas 57. ročníka Veľkej ceny Bratislavy v krasokorčuľovaní. Máte radi inakosť v jedení aj dizajne? My máme pre vás tipy, ktoré vám isto ulahodia!

Načerpajte nové nápady a kúsky do šatníka, domácnosti či šperkovnice počas Vianočného handmade víkendu so SAShE.sk. Alebo si vychutnajte spoločné kuchtenie a ochutnávanie s ratolesťami na škole varenia Jem iné v rámci Dobrého trhu v Starej tržnici.

„Bratislavský región bude opäť sršať podujatiami každého druhu. Nenechajte si ujsť Vianočný pohár vína v Limbachu, tradičnú zabíjačku v Malackách či 9D kino počas Vianočných trhov obce Závod,“ pozýva výkonný riaditeľ KOCR Bratislava Region Tourism Lukáš Dobrocký.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk