Fond malých projektov zatiaľ rozdelil jeden milión eur. Najbližšie hodnotiace kolo sa uskutoční koncom júna

Peniaze euro pixabay.jpg
Foto: ilustračné, pixabay.com

Výzvu na predkladanie žiadostí o finančný príspevok z Fondu malých projektov vyhlásilo 1. apríla 2019 Európske zoskupenie územnej spolupráce Rába – Dunaj – Váh.

V rámci výzvy o finančný príspevok z Fondu malých projektov sú už podpísané prvé zmluvy za približne jeden milión eur. Ako ďalej informovala hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Lucia Forman, pre žiadateľov ešte zostáva vyše 4,5 milióna eur. Najbližšie hodnotiace kolo sa uskutoční koncom júna.

Bratislavský kraj je jedným z troch slovenských krajov, ktoré sa do tejto výzvy môžu zapojiť. Žiadatelia môžu predkladať dva typy projektov, a to projekty pre Podporu cezhraničnej spolupráce orgánov verejnej správy a osôb žijúcich v pohraničnej oblasti, kde prerozdelia takmer 3,7 milióna eur, a projekty pre Prírodu a kultúru, na ktoré je určených takmer 980-tisíc eur. Povinné financovanie projektu zo strany žiadateľa je 15 percent.

Výzva je nástrojom pre obce, občianske združenia a iné organizácie z oprávneného územia na podporu cezhraničnej spolupráce na juhu Slovenska. Jej podmienkou je partnerstvo so žiadateľom z Maďarska. To znamená, že aktivity podporené z projektu musia byť zrealizované na Slovensku aj v Maďarsku a musia prispievať k zvýšeniu návštevnosti cezhraničného regiónu alebo ku skvalitneniu cezhraničnej spolupráce,“ vysvetlil predseda BSK Juraj Droba.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk