Fontána Družba na Námestí slobody opäť ožije, chystá sa slávnostné spustenie

Bratislava fontana druzba kolaz.jpg
Foto: Bratislava hlavné mesto SR - koláž BratislavaDen.sk

Najväčšia fontána na Slovensku bude opätovne po rokoch znovu spustená. Jej oživenie bude sprevádzať niekoľko podujatí pre veľkých aj malých.

Uplynulo už 16 rokov od kedy prestala Fontána Družba na Námestí slobody fungovať. Teraz sa opätovne spustí a zúčastniť sa toho môžete aj vy. Pripravený je bohatý program pre veľkých aj malých. Vítaný je každý, všetky deti, rodinky, kamarátky, pamätníkov prýštenia, milovníčky a milovníkov žblnkania, čľapkania, vlnenia.

Spolu s fontánou má nabrať nový život aj celé Námestie Slobody. Ikonická fontána prešla komplexnou rekonštrukciou a prvou fázou obnovy prešlo aj samotné Námestie slobody. Je tu nové osvetlenie, povrchy, zeleň a priestor bude viac otvorený a sprístupnený.

Slávnostné spustenie fontány je v pláne v sobotu 24. júna od 10.00 hod. Pripravené sú divadielka pre deti, hry aj bubliny. Tešiť sa môžete aj na koncerty či diskusie, infovýstavu, prednášky a piknikovanie. Dozviete sa aj viac detailov a zaujímavostí o samotnej fontáne. Program je naplnený až do 22.00 hod. a zavŕši ho svetelná show nočnej fontány.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk