Fontána na Námestí slobody opäť ožíva, spustené budú aj ďalšie fontány po celej Bratislave

Namestie slobody fontana

Po jej rekonštrukcii minulé leto sa stala centrom zábavy a rodinnej atmosféry.

V piatok 5. apríla o 15.00 hod. sa pripravte na výnimočné podujatie plné vody a nie, nebude to opakovanie Veľkej noci. Ožije fontána na Námestí slobody v Bratislave. Pripravte sa na skvelý čas plný vody, zábavy a rodinnej atmosféry. Fontána, ktorá sa stala ikonou mesta, bude opäť plniť priestor radosťou a šantením.

Minulé leto bolo evidentné, ako sa fontána stala miestom veselosti pre všetky deti, ale aj dospelých. S jej rekonštrukciou vznikol nielen kvalitný verejný priestor, ale tiež symbolické miesto pre obyvateľov mesta. Je to symbol zmien a rastu mesta.

Riešime bolesti a traumy z minulosti a aj toto námestie bolo jednou z nich. Veľký chradnúci priestor uprostred mesta sme skultivovali, otvorili a postupne sa napĺňa novými významami a peknými zážitkami,“ dopĺňa mesto.

Okrem Námestia slobody sa postupne spúšťajú aj ďalšie fontány po celej Bratislave. O prevádzku a údržbu 41 fontán sa stará mestská organizácia Marianum, ktorá neustále prispieva ku skrášľovaniu verejných priestranstiev a zlepšovaniu mikroklímy v meste.

Voda tvorí modrú infraštruktúru a je nenahraditeľným prvkom pri ochladzovaní mesta, čo je v dnešnej dobe otepľovania a boja s klimatickou krízou neoceniteľné. Nech sa teda fontány stávajú nielen miestami zábavy, ale aj symbolmi našej snahy o lepšiu a udržateľnejšiu budúcnosť.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk