Fontánu na Námestí slobody obnovia v poslednej fáze revitalizácie priestoru

Stav Námestia slobody, fontána Družba
SITA

Fontánu Družba na Námestí slobody obnovia v poslednej fáze revitalizácie tohto priestoru. Novinárom to na piatkovom brífingu povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal s tým, že mesto chce funkčnú fontánu, ešte však na ňu hľadajú peniaze.

„Pracujeme na tom technologicky. V súčasnosti je vo fontáne technológia, ktorá je stará, z doby socializmu. Vtedy ešte neboli žiadne limity na hospodárenie s vodou ani s elektrikou. Celé to treba prepracovať a nanovo projektovať,“ spomenul primátor s tým, že hovoriť termíny, keď bude fungovať, je ťažké. Najväčšia fontána v Bratislave, ktorá od roku 2007 nefunguje, by mala byť podľa Nesrovnala moderne riešená. „Dnes už fontány robia tak, že nie sú oddelené od ľudí a majú možnosť mať z nej zážitok, dotknúť sa vody,“ vysvetlil.

Jedno z najväčších a najznámejších námestí v Bratislave revitalizujú od minulého roka. Návrh obnovy Námestia slobody nie je revolučný a neprichádza s niečim zásadne novým, povedal v marci primátor. Ako dodal, nebudú to veľké stavebné práce, je to len úprava pôvodného priestoru. „Návrh len potvrdil, že priestor je dobrý taký, aký je. Treba len opraviť mobiliár, do poriadku treba dať aj podlahy,“ poznamenal.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk