FOTO: 1000 míľ Československých. Poďte sa s nami pozrieť, ako to vyzeralo na závode veteránov

1000 míľ Československých.
Foto: Alžbeta Hrajnohová

Najväčšie legendy medzivojnového československého automobilového športu prechádzali Bratislavou. Vyše 100 historických veteránov štartovalo z Prahy do Bratislavy.

Legendárne preteky veteránov štartovali 13.augusta z Prahy do Bratislavy, kde boli historické vozidlá vystavené na Hviezdoslavovom námestí. Nasledujúci deň štartovala slovenská etapa z Bratislavy cez Pezinskú Babu a naspäť na Hviezdoslavovo námestie, odkiaľ na ďalší deň automobily štartovali naspäť do Prahy.

Tento ročník bol venovaný 125. výročiu automobilky Škoda. Mali sme možnosť prezrieť si historické automobily zo Slovenska, Česka, Nemecka, Rakúska a Holandska. Zážitkom bolo vidieť aj pretekárske autá ako Tatra, Bugatti, Škoda a veľa ďalších. Niekoľko modelov bolo požičaných z najvýznamnejších múzeí bývalého Československa.

My sme mali možnosť zachytiť túto jedinečnú akciu pri prejazde do Bratislavy cez Pezinok. A čo vy? Stihli ste si pozrieť historické vozidlá či samotné preteky? Podeľte sa s nami o vaše fotky v komentároch.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk