FOTO: Atmosféra Bielej noci bola neuveriteľná. Prvý ročník dopadol nad očakávania

Biela noc, hrad
Pohľad na nasvietený Bratislavský hrad počas projektu Biela noc 2015. Na snímke: Panoramatická projekcia Kde bolo, tam bolo, ktorej autorom je Gábor Pribék (SK). Foto: SITA

Vyše 150 umelcov, 50 umeleckých projektov, 49 kilometrov laserových lúčov, 50-tisíc pixelov či 250 blikajúcich neónov rozžiarilo centrum Bratislavy počas Bielej noci.

V sobotu od 19. do 2. hodiny sa po prvýkrát predstavil festival súčasného umenia v hlavnom meste. Podujatie má za úlohu popularizovať súčasné umenie pre všetkých, preto si ho bezplatne mohol pozrieť každý, kto mal o to záujem.

Prevažne svetelné objekty oživili nábrežie, podzemie Mestského divadla P. O. Hviezdoslava, Starú tržnicu, Slovenskú národnú galériu a iné galérie či obrátenú pyramídu Slovenského rozhlasu. Nechýbalo UFO na Moste SNP ani najvyššia rozhľadňa na 23. poschodí budovy VÚB banky na Mlynských Nivách.

Fasáda Bratislavského hradu ožila príbehmi ľudových rozprávok umelca Gábora Pribéka a Erdödyho palác „tancoval“ s ľuďmi. K lákadlám patrí aj domček Walden Raft na hladine Štrkoveckého jazera, ktorý si návštevníci budú môcť vychutnať do 25. októbra. Vďaka Bielej noci sa umenie dostalo aj na netradičné miesta akým je napríklad Ondrejský cintorín.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk