Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
PROTEST: Proti stavbe na Odborárskej ulici
7
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA
12. mája 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017

FOTO: Bratislavčania protestovali, pre budovu na Odborárskej chcú parkovacie miesta

Na Odborárskej ulici prerábajú bývalú administratívnu budovu, v budúcnosti v nej bude 59 bytov, šesť apartmánov a deväť nebytových priestorov. Vo štvrtok o 17. hodine pri nej protestovali obyvatelia Bratislavy, podľa aktivistov budovu stavajú bez toho, aby mala k dispozícii približne deväťdesiat parkovacích miest.

Ako ďalej tvrdí občianske združenie Dimitrovka, ktoré protest organizovalo, obyvatelia, ktorí sa do novej budovy nasťahujú, budú používať parkovacie miesta súčasných obyvateľov tejto lokality.

Mestská časť stavbu nepovolila kvôli tomu, že sa neráta s parkovacími miestami pre nájomníkov bytov, ministerstvo dopravy v tom však problém nevidí. „Stavebník budovy na Odborárskej ulici v Novom Meste je povinný zabezpečiť pre užívateľov stavby parkovacie miesta,“ tvrdí to Ministerstvo dopravy a výstavby SR. Ako ďalej uvádza ministerstvo v stanovisku, v odvolacom konaní zmenili rozhodnutie Okresného úradu Bratislava III a túto podmienku doplnili do výroku rozhodnutia.

Zabezpečiť, nie vybudovať, v čom vidia Novomešťania problém. Stavebník – firma VI Group – prenajal pre obyvateľov bytovky 74 parkovacích miest od firmy Chinex, novomestskí poslanci však trvajú na tom, že vzhľadom na stavbu treba vybudovať 90 parkovacích miest.

Budova na Odborárskej ulici bola pôvodne slobodáreň, bývali v nej pracovníci štátneho podniku Chemické závody Juraja Dimitrova, ktorí v Bratislave nemali byt. Títo ľudia však vtedy väčšinou autá nemali, budova tak parkovacie miesta nepotrebovala. Neskôr začali stavbu využívať ako administratívnu budovu, postupne však o ňu nebol záujem, urobiť z nej tak chceli bytový dom. Novomestská samospráva s tým však nesúhlasila, pretože pri budove chýbali parkovacie miesta a rozhodnutie o povolení stavby nevydala. Situáciu riešili Okresný úrad Bratislava III aj Ministerstvo dopravy a výstavby SR.

Stavebník si chcel na parkovanie prenajať miesta, ktoré sú od budovy na Odborárskej ulici vzdialené vyše štyristo metrov a ktoré v súčasnosti využívajú užívatelia okolitých budov. Novému Mestu sa to nepáčilo, Okresný úrad Bratislava III však nakoniec vlani v auguste vydal stavebné povolenie a stavbu polyfunkčného domu na Odborárskej ulici povolil.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X