Riazanská ulica v Bratislave prešla výraznou úpravou dopravy, ktorá má zvýšiť bezpečnosť všetkých, najmä školákov. Vďaka novým priechodom, cyklopruhom a upravenej premávke vznikol priestor, ktorý myslí na potreby chodcov, detí aj cyklistov.
V mestskej časti Nové Mesto sa Riazanská ulica dočkala výrazných zmien v organizácii dopravy. Hlavným cieľom bolo zvýšiť bezpečnosť všetkých účastníkov premávky, pričom dôraz sa kládol najmä na ochranu detí dochádzajúcich do základnej a materskej školy, ktorá sa v tejto lokalite nachádza.
Dôležitou úpravou bolo skrátenie dĺžky priechodov pre chodcov pomocou bezpečnostných ostrovčekov, vďaka ktorým sa čas strávený na vozovke výrazne znížil. Tieto opatrenia zároveň odbúravajú potrebu sledovať premávku z oboch strán naraz.
Priechod pred školou bol zároveň napriamený, čo ešte viac skrátilo čas prechodu. Ulica Čs. parašutistov, ktorá sa nachádza v bezprostrednej blízkosti priechodu, bola zaslepená, čím sa zabránilo obchádzaniu áut cez tento úsek. Zároveň boli na viacerých miestach vyznačené cik-cak čiary, ktoré uľahčujú bezpečný výstup a nástup detí z vozidiel.

Vodiči, pripravte sa na zdržania v centre mesta, na Šancovej bude celé leto rozkopaná cesta
Najširšia časť Riazanskej ulice, ktorá má šírku 17 metrov, bola doplnená o cyklistickú infraštruktúru bez toho, aby sa znížil počet jazdných pruhov. V jednom smere bola vytvorená segregovaná cyklotrasa a v druhom smere chránený cyklistický pruh s dostatočným priestorom na otváranie dverí zaparkovaných vozidiel.
Užšie časti ulice boli vybavené ochrannými cyklopruhmi po oboch stranách, ktoré môžu motoristi využívať len v nevyhnutných prípadoch. Pre lepšiu viditeľnosť a zvýšenie bezpečnosti boli cyklopruhy nedávno vyznačené výraznou červenou farbou.

Nový režim MHD v Bratislave aj medzimestské autobusy v kraji: Niektoré spoje nejdú, iné menia trasu
Súčasne sa zachovalo pôvodné parkovanie – ako pozdĺžne, tak aj kolmé – a vytvoril sa samostatný obslužný úsek pre zaparkované vozidlá.
Zmeny boli navrhnuté na základe reálnych dát a vstupov získaných z participatívneho procesu s deťmi a rodičmi žiakov miestnej školy.
Tie sa stali súčasťou širšieho projektu „Mesto pre deti“, ktorého hlavným zámerom je zvýšiť bezpečnosť školopovinných detí v okolí vzdelávacích zariadení v celej Bratislave.