Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Celoplošné testovanie v Bratislave
15
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Facebook/ Bratislava - Petržalka, Dúbravka, K.S.

FOTO: Chaos, meškanie či krádež: Pozrite sa, ako prebiehal začiatok celoplošného testovania v Bratislave

Celoplošné testovanie malo začať o 07.00 hod., na niektorých miestach v Bratislave začali až o 08.00 hod. Vyskytlo sa dokonca aj vykradnutie stanov so zdravotníckym materiálom.

Od soboty 31. októbra do nedele 1. novembra od 07.00 hod. do 22.00 hod. malo na celom území krajiny prebehnúť celoplošné testovanie na koronavírus.

Aktuálnu situáciu na odberových miestach nájdete aj tu.

Bratislava je pre testovanie najväčšou výzvou, keďže ide o najväčšie slovenské mesto. Pozrite sa na fotografie a informácie od Bratislavčanov, ako to vyzeralo na testovaní 1. deň.

Petržalka

Petržalka je najväčšou mestskou časťou Bratislavy a žije tu viac než 150-tisíc obyvateľov. Častým problémom bolo, že zdravotníci nezačali včas, ale s omeškaním. Neskoršie začatie hlásilo napríklad odberné miesto na Vlasteneckom námestí do 30 minút.

Ďalší problém boli aj upchaté cesty do tzv. drive-through (testovanie autom). Kolóny na odberné miesto pred parkoviskom OC Danubia siahali až za autobusovú zastávku Smolenická.

Celoplošné testovanie v Bratislave
Autá v Petržalke totálne upchali v sobotu ráno cestu.Foto: Facebook/ Bratislava - Petržalka

Na Dostihovej dráhe bolo až 12 odberných miest. Naša čitateľka Mária sa bola ráno dať otestovať cez drive-through. Tvrdila, že sa tam taktiež zrána tvorili kolóny pre jazykovú bariéru zahraničných zdravotníkov. Momentálne má však toto odberné miesto plynulý prechod spolu s Ekonomickou univerzitou.

Celoplošné testovanie v Bratislave
Rad ľudí čakajúcich na Dostihovej dráhe.Foto: Facebook/ Bratislava - Petržalka

V odbernom mieste na ZŠ Pankúchova 4 úradovali dlhoprstí. Pán Patrik na Facebooku Bratislava – Petržalka totiž informoval, že stany boli vykradnuté ešte skôr, než stihli byť pripravené na testovanie.

Celoplošné testovanie v Bratislave
Čakanie na Lachovej ulici.Foto: Facebook/ Bratislava - Petržalka
Celoplošné testovanie v Bratislave
Takto vyzerá „nočné“ čakanie na Lachovej ulici.Foto: E.K.

Karlova Ves

Cesty do drive-through pri Iuvente či do Líščieho údolia boli upchaté. Cesty boli neprejazdné už pred 07.00 hod.,niektorí čakajúci prišli na miesto už o 05.00 hod. ráno.

Mestská časť na sociálnej sieti potvrdila, že musela pre veľký záujem uzavrieť drive-through odberné miesta. Pre silný vietor boli taktiež uzatvorené exteriérové námestie sv. Františka a park kaskády.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Niektoré odberné miesta testujú pacientov pomalšie. „Myslím si, že Karlovka je z mestských častí najmenej pripravená. Stojím v rade od 09.05 hod. ešte som nebol testovaný, majú obed. Posledných zobrali o 11.45 hod., obed majú do 12.45 hod.,“ podelil sa o skúsenosť pán Jozef na Facebooku Karlova Ves/ Dlhé Diely = naša srdcovka.

Najrýchlejšie obišli ľudia, ktorí stáli v rade do ZŠ Dubčeka. Výsledky mali do cca 1 hodiny.

Celoplošné testovanie v Bratislave
Čakanie na Tilgnerovej ulici.Foto: Facebook/ Karlova Ves/ Dlhé Diely = naša srdcovka

Fotografiu z odberného miesta na Pribišovej z Dlhých Dielov nám zaslala pani Katarína. Stála v rade od 08.00 hod., výsledky držala v ruke až o 11.05 hod. Na odber čakali ľudia v radoch po oboch stranách sídliska.

Celoplošné testovanie v Bratislave
Čakanie v rade na Dlhých Dieloch.Foto: K.S.

Nové Mesto

Dobrou správou je, že sú otvorené všetky odberové miesta. Rýchlo sa dostanete na rad napríklad na Hálkovej, ľudia neodporúčajú ZŠ Česku, čakáte tam aj 2-3 hodiny.

Celoplošné testovanie v Bratislave
V Novom Meste išlo testovanie celkom rýchlo.Foto: S.M.

Na odberovom mieste Národného futbalového štadióna obdržali prví čakajúci výsledky do cca 1,5 hodiny. „Čakala som od 07.41 hod. do 09.10 hod. a bola som komplet vybavená aj s výsledkom,“ uviedla pani Silvia.

Dúbravka

V Dúbravke sa taktiež začalo s menším oneskorením. Okolo 3 hodín čakala na odbernom mieste na Žatevnej ulici pani Saša. Informovala, že uprednostnení boli najmä zamestnanci miestneho úradu, ostatní sa dostali na rad až od 08.00 hod. Iný názor mala však pani Radka: „Ako zamestnanec MČ som si odstála od 07.00 hod. – 11.30 hod. Nik ma neuprednostnil, vraj mám čakať.“

Celoplošné testovanie v Bratislave
Takto prebiehalo testovanie na ZŠ Žatevná.Foto: Facebook/ Dúbravka

Rýchlo to ide napríklad na ZŠ Beňovského, do 30-40 minút sa čaká v rade. Skúsiť môžete aj odberné miesto na Adlerke spolu s Bullovou a Bátkovou ulicou s výsledkami do 1 hodiny.

Celoplošné testovanie v Bratislave
Ranné testovanie na Sokolíckej ulici.Foto: Facebook/ Dúbravka

Devínska Nová Ves

V Devínskej Novej Vsi ľudia čakajú menej na odberných miestach na Ulici Pavla Horova, VW bráne 3 alebo I. Bukovčana (do 1 hodiny).

Celoplošné testovanie v Bratislave
Čakanie pri VW bráne 3 išlo tiež rýchlo.Foto: Facebook/ Devínska Nová Ves

Na Vápencovej v športovom areáli sa bola otestovať pani Silvia. „Všetci sú tam dobre naladení, povedia vám, čo máte robiť, organizácia na jednotku,“ stručne zhrnula na Facebooku Devínska Nová Ves.

Ružinov

Na Sklenárovej ulici a Medzilaboreckej je málo čakajúcich ľudí a ide to tam rýchlo. Dobre zorganizované testovanie hlásia aj ľudia na ZŠ Ružová dolina či v Liberálnom dome na Priemyselnej ulici.

Celoplošné testovanie v Bratislave
Čakanie na Medzilaboreckej ulici.Foto: Facebook/ Ružinovské echo - užitočné novinky z Ružinova

Ak chcete ísť na testovanie ďalej od bydliska a potrebujete sa dopraviť autom, ľudia odporúčajú odberné miesto pri podniku La Bomba na Prievozskej ulici. V blízkosti je aj parkovanie pre autá a nie sú tam zápchy.

Rača

Ak sa chystáte na testovanie do Rače, jedno z najrýchlejších miest je vraj Rendez. „Zvládajú tak 50 ľudí do hodiny,“ povedal pán Viktor na Facebooku Priatelia Rače/ Friends of Rača. Rýchlo to ide aj na Tbiliskej.

Pri Nemeckom kultúrnom dome tiež nebudete čakať dlho. „Tam odoberú vzorku asi 6-10 ľuďom, potom vyzvú cca 5-6 ľudí pre výsledky, t. j. odoberanie vzoriek sa pozastaví na nejaké 3-4 minúty. Nám všetko od príchodu až po odchod trvalo 2 hodiny, ale boli sme tam už o 6.40 hod.,“ podelila sa o skúsenosť pani Soňa.

Pomalšie to ide pri odbernom mieste Stará jedáleň.

Záhorská Bystrica

Do 2 hodín boli vybavení aj obyvatelia Záhorskej Bystrice. „Všetko v pohode, odberný tím aj dobrovoľníci veľmi milí. Ľudia v radoch dodržujú odstupy,“ opísala na Facebooku Záhorská Bystrica – oficiálna stránka pani Petra.

Celoplošné testovanie v Bratislave
Testovanie v Záhorskej Bystrici.Foto: Facebook/ Záhorská Bystrica - oficiálna stránka

Mestská časť uviedla, že testuje aj TV Markíza. Testovanie pre verejnosť začalo od 13.30 hod.

Vajnory

Vo Vajnoroch si dnešné testovanie ľudia pochvaľovali. Pán Peter na Facebooku Vajnory – dedina v meste opísal svoju skúsenosť: „Po 2 hodinách sme sa dostali na test, prišli sme ráno o 07.00 hod. Taký malý postreh nám ostal na duši.. Vonku na daždi a vetre stála menšia vzrastom ale veľkým srdcom policajtka. Chodila medzi radmi a vyberala mamičky s deťmi a starých a invalidných ľudí a posúvala ich dopredu. Nikto to z čakajúcich nekomentoval a ani sa nesťažoval, že prišli až po ňom.“ 

Krátke čakanie si pochvaľovali aj ďalší. Ľudia informujú, že za hodinu stihne odberné miesto vybaviť 50 – 60 ľudí. Poobede bolo dokonca slnečno a lepšie sa čakalo než ráno v daždi.

Celoplošné testovanie v Bratislave
Čakanie na testovanie vo Vajnoroch šlo dobre.Foto: Facebook/ Vajnoráci

Vrakuňa

Otvorené boli všetky odberné miesta. Rýchlo to šlo napríklad v ZŠ Železničná, kde boli dokonca niektorí údajne okolo 18.00 hod. hotoví do 5 minút po príchode. Hladký priebeh má aj čakanie v rade na Toplianskej a Žitavskej ulici.

Naopak, na odbernom mieste na ZŠ Bieloruská sa čaká dlhšie. Pani Lívia na Facebooku Vrakuňa Bratislava uviedla, že na tomto mieste strávili jej kamaráti aj s prestávkou až 6 hodín.

Celoplošné testovanie v Bratislave
Ak sa len chystáte na testovanie do Vrakune, ľudia odporúčajú ZŠ Železničnú.Foto: Facebook/ Vrakuňa Bratislava

Článok budeme priebežne aktualizovať. Posledná aktualizácia bola 31.10 o 19.40 hod.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X