Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
demonštrácia svetiel
10
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA
19. februára 2016 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.sk© BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

FOTO: Demonštrácia svetiel – vnesme trochu svetla do tmy

Na Hlavnom námestí sa opäť demonštrovalo za lepšie školstvo. Akciu podporil aj herec Juraj Kemka.

Podľa odhadov organizátorov sa včera na námestí stretlo približne 2 000 ľudí, medzi ktorými boli pedagógovia, rodičia i študenti. Priniesli si baterky a mobilné telefóny, aby si lepšie posvietili na problémy v slovenskom školstve. Niektorí zo študentov mali v rukách transparenty s nápismi ako Podporujeme učiteľov, aj oni robia pre ľudí; Prírodovedci hlásime sa; Medici hlásime sa či Myslím, teda štrajkujem.

K štrajku sa včera pridala aj Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave (VŠVU) a členovia Akademického senátu, ktorí podporujú požiadavky slovenských učiteľov na základných a stredných školách. Počas prvého štrajkového týždňa sa doň zapojilo viac ako 30 percent pedagógov VŠVU, predpokladajú však, že ich počet ešte narastie.

Aj študenti VŠVU podporili svojich pedagógov, ktorí sa rozhodli vstúpiť do ostrého štrajku. Študenti vytvorili iniciatívu Mor ho!, ktorá vznikla v galérii Medium VŠVU. Ostrý štrajk tak podporujú svojimi dielami, ktoré reprezentujú ich občianske postoje k problémom slovenskej spoločnosti a vzdelávaniu.

Študentský projekt na podporu štrajkujúcich pedagógov s názvom Mor ho! sa odvoláva na obsah rovnomennej básne Sama Chalúpku namierenej proti krivde, bezpráviu a nespravodlivosti. Priestor Galérie Medium je verejnosti prístupný od 18. februára do 3. marca v čase od 10. do 17. hodiny. Výstava v galérii vyvrcholí slávnostnou finisážou 3. marca o 18.30 hod.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X