FOTO: Deti opäť hodnotia, ako vodiči dodržiavajú povolenú rýchlosť. Rozdávajú jablká a citróny

Akcia Jablko - Citrón, policajné kontroly
Detská hliadka v akcii. Foto: SITA

V rámci každoročnej dopravno-preventívnej akcie Jablko – Citrón zmiešané hliadky policajtov a detí opäť ohodnotia ako vodiči dodržiavajú dopravné predpisy, najmä predpísanú rýchlosť.

Akcia potrvá počas celého týždňa, pričom hliadky budú rozmiestnené na 50 miestach po celom Slovensku. Vodičov, ktorí povolenú rýchlosť dodržia, odmenia žiaci základných škôl jablkami, pri porušení predpisov zase dostanú vo väčšine prípadov namiesto pokuty kyslý citrón.

„Touto akciou chceme upozorniť na prekračovanie maximálnej povolenej rýchlosti. Skutočne je to druhá najpočetnejšia príčina dopravných nehôd,“ povedal v súvislosti s akciou pre médiá viceprezident Policajného zboru Ľubomír Ábel. V prípade, že vodiči porušia dopravné predpisy vážnym spôsobom, udelia im policajti aj pokutu. „Znižovanie nehodovosti na cestách je jednou z našich priorít,“ vyhlásil.

„Akcia je dôležitá s pohľadu toho, že robíme prevenciu a upozorňujeme vodičov, aby sa správali zodpovedne na cestách, aby jazdili pomaly,“ povedal generálny riaditeľ poisťovne Generali Roman Juráš. „Čo i len jeden zachránený ľudský život je neoceniteľným úspechom,“ dodal.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk