Foto: Deti v prvom dennom tábore Mestských lesov v Bratislave vrátili na Vydricu vodné mlyny

Vodne mlynceky na vydrici_foto m. noga.jpg
Foto: Mestské lesy Bratislava

Pozorovanie, edukácia aj tvorivá práca boli ciele detského tábora Mestských lesov v Bratislave.

Uprostred prírody a zároveň stále v meste sa konal prvý denný tábor Mestských lesov v Bratislave. A hoci bol prvý, rozhodne nebol posledný. Mestské lesy totiž ešte jeden turnus majú v pláne.

Deti v tábore mali neustále čo robiť, zažili kopec dobrodružstiev a zároveň sa aj mnoho o prírode naučili. Spoločne sa vydali na návštevu brloha jazveca, pozorovali obojživelníky, bociana čierneho, slepúcha a zblízka sme si pozreli i užovku stromovú. Hravé bádanie tak splynulo s pozorovaním prírody.

Zdobenie a plnenie vrecusok bylinkami _ foto m. noga.jpg
Foto: Mestské lesy Bratislava

Deti sa naučili veľa nového aj o mede, zbierali bylinky a dokonca si vyrábali sviečky z včelieho vosku. Spoločne tiež mysleli aj na maličkých obyvateľov lesa a zhotovili hmyzie domčeky.

Nemohlo chýbať ani opekanie, okrem tradičných pochutín si deti upiekli hadíkov na palici z chlebového cesta. Vyskúšali si i menej tradičné aktivity – z betónu vyrobili vtáčie napájadlo, či budovali včelí úľ. K letu patrí i zmrzlina, vozenie sa na koni a tábor sme ukončili zhotovením a vodných mlynčekov. Nespravili sme ich síce deväť, čo bol počet reálnych mlynov, ktoré na Vydrici fungovali, ale našim cieľom bolo priniesť radosť z výroby, no najmä z inštalácie mlynčekov v potoku,“ približuje priebeh tábora pracovník environmentálnej výchovy Mestských lesov v Bratislave Michal Noga.

Vodne mlynceky na vydrici_foto m. noga.jpg
Foto: Mestské lesy Bratislava

Ďalší podobný tábor deti zažijú toto leto ešte aj v termíne od 3. do 7. augusta. „Okrem tábora záujemcom poskytujeme jednodňové alebo poldenné výlety, novinkou sú špecializované exkurzie s odborníkmi na rôzne témy – motýle, netopiere, vtáctvo. Pokračujú tiež včelárske kurzy a rozširujeme ponuku kultúrnych podujatí,“ uzatvára Michal Noga.

Nechybalo jazdenie na koni foto m. noga.jpg
Foto: Mestské lesy Bratislava
Vozenie sa na koni.jpg
Foto: Mestské lesy Bratislava
Vyroba napajadla.jpg
Foto: Mestské lesy Bratislava

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk