FOTO: Dni zelá oslávili úrody kapusty vo veľkom štýle

Podujatie koncert stupava.jpg
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Jedno z najobľúbenejších podujatí jesene opäť prilákalo návštevníkov. V Stupave sa, podobne ako každý rok, konal 22. ročník podujatia Dni zelá.

Medzi obľúbenú potravinu patrí kapusta. V záhoráckom dialekte sa jej nepovie inak než zelé. Na oslavu tejto výnimočnej a zdravej potraviny sa každoročne konajú Dni zelá. Okrem možnosti zakúpiť si túto pochúťku majú návštevníci taktiež možnosť ochutnať tie najlepšie kapustné kulinárske špeciality. Práve na tomto podujatí majú návštevníci možnosť spoznať aj rôzne odrody.

Hlavnou myšlienkou festivalu je propagácia tradičného pestovania a spracovania kapusty, prezentácia miestnych súborov, združení a kultúrnych pamiatok. Každoročnou súčasťouje trojdňový Remeselnícky jarmok a výstava Úroda. Hostia mohli vidieť zaujímavé tekvice a kaktusy. Dôležitou súčasťou kvalitného jedla je i dobré pitie. Typickým znakom tejto akcie je ochutnávka rôznych burčiakov. 

Dni zela stupava podujatie.jpg
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Podujatie odštartovalo v piatok 5. októbra a trvalo až do nedele 7. októbra. V piatok sa počas dňa predstavil ženský spevácky dvor Nevädza, ale aj spevácka skupina Stupavjan. O 18.30 hod. slávnostne otvoril podujatie primátor Stupavy, po ňom zahral na pódiu rapper Adiss a následne i Majself, napokon ako posledná vystúpila skupina Aragon.

V sobotu počas dňa sa vo Fun zóne predstavil Plexo a po ňom nasledovala skupina Smola a Hrušky. V sobotu večer patrilo pódium hlavnej hviezde programu, skupine Polemic. Táto slovenská kapela vystúpila na pódium o 22. hodine. Počas hodinového koncertu odohrala svoje hity ako Tancuj či Ona je taká. Na konci koncertu si diváci vypýtali ešte dva prídavky. Skupina vyhovela svojim návštevníkom a svoj koncert zakončila skladbou Komplikovaná.

V nedeľu o 20. hodine vystúpila na pódiu slovenská pýcha Lúčnica, ktorá predviedla svoje umenie. Veľkolepú akciu zakončil krásny ohňostroj.

Kolotoce podujatie dni zela .jpg
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Tradičnou súčasťou podujatia sú kolotoče. Aj počas Dňov zelá si milovníci adrenalínu prišli na svoje. Návštevníci mohli vyskúšať strašidelný dom hrôzy, autodrom, taktiež guľu, ktorá ich vystrelila do vzduchu. V rámci programu si návštevníci mohli zahrať escape room s názvom Tajomstvo vínnej pivnice. Tá priniesla odvážlivcom nezabudnuteľný zážitok s vinárskou tématikou. Medzi zaujímavé atrakcie patrilo mobilné planetárium, ktoré ponúkalo sférické premietanie na kupole.

Kolotoce stupava dni zela.jpg
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Organizátori mysleli aj na tých najmenších. V areáli boli pripravené i kolotoče pre deti. V nedeľu sa predstavila aj obľúbená detská skupina Paci Pac. Toto podujatie sa aj vďaka tomu stretlo s pozitívnou odozvou na usmiatych tvárach návštevníkov.

Dni zelá sa tento rok konali už po dvadsiaty druhýkrát. Pravidelne sa konajú počas prvého októbrového víkendu a sú súčasťou Župnej jesene v Bratislavskom kraji.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk