FOTO: Do ulíc Bratislavy vyrazí hudobná električka

DPB vypravil hudobnú električku
SITA

Dopravný podnik Bratislava v spolupráci s bratislavským magistrátom vypraví pre cestujúcich zábavnú hudobnú električku. Premávať bude každú sobotu počas celého leta zadarmo.

Tak ako minulý rok, aj tento rok vyrazí do bratislavských ulíc historická hudobná električka č. 18. Svoju prvú jazdu zaháji v sobotu 1. Júla zo zastávky SND (bývalá zastávka Jesenského). Z tejto zastávky bude mať hudobná električka odchody každú sobotu počas júla a augusta, s cestujúcimi bude premávať po okružnej trase Bratislavou.

DPB vypravil hudobnú električku
Prvá jazda historickej hudobnej električky, ktorú vypravil Dopravný podnik Bratislava v rámci Kultúrneho leta 2017. Foto: SITA

„Minulý rok bola historická električka vypravená prvýkrát, doslova praskala vo švíkoch, verejnosť bola nadšená. Veríme, že inak tomu nebude ani tento rok a priláka opäť množstvo cestujúcich,“ povedal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ DPB Milan Urban.

Všetky jazdy hudobnou električkou sú pre cestujúcich zadarmo a budú trvať 35 až 40 minút. Električka bude premávať každú sobotu počas leta s odchodmi o 17., 18., 19. hodine a posledná jazda bude o 20. hodine. V historickom vozidle bude počas každej jazdy znieť reprodukovaná hudba rôznych žánrov a vždy prvá a posledná sobota v júli aj v auguste sa bude niesť v tónoch živej hudby. Cestujúcim budú robiť spoločnosť sprievodcovia v historických uniformách.

DPB vypravil hudobnú električku
HUdobná električka. Foto: SITA

„Som rád, že aj tento rok v spolupráci s Dopravným podnikom môžeme Bratislavčanom a turistom ponúknuť zážitok z jazdy hudobnou električkou. Popri rôznych kultúrnych alebo športových podujatiach, ktorými mesto cez leto žije je to ďalšia atrakcia, ktorá priláka do ulíc ľudí,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

DPB vypravil hudobnú električku
Hudobníci pri hudobnej električke. Foto: SITA

Jazdy hudobnou električkou – každú sobotu v júli a auguste 2017

1. 7., 8. 7., 15. 7., 22. 7., 29. 7., 5. 8., 12. 8., 19. 8., 26. 8.

Odchody hudobnej električky:

Odchod bude vždy zo zastávky SND (bývalá zastávka Jesenského) o 17.00, 18.00, 19.00 a posledná jazda bude o 20.00 hod.

Živú hudbu si môžete vychutnať v týchto termínoch:

1. 7. od 19.00 do 21.00 hod. Róbert Ragan ml.
29. 7.od 19.00 do 21.00 hod. Funny Fellows
5. 8. od 19.00 do 21.00 hod. Róbert Ragan ml.
26. 8. od 19.00 do 21.00 hod. Funny Fellows

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk