Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dezinfekcia mhd dopravný podnik mestská vozidlá
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: archívne, Dopravný podnik Bratislava
9. marca 2020 Zdravie od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Foto: Dopravný podnik Bratislava dezinfikuje všetky vozidlá vo vozovom parku

Dopravný podnik Bratislava zavádza mimoriadne ochranné opatrenia.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) vykonáva prostredníctvom vysúťaženej dodávateľskej firmy intenzívnu a dlhotrvajúcu hĺbkovú dezinfekciu všetkých vozidiel. Všetky vozidlá vo vozovom parku budú dezinfikované od pondelka 9. marca.

Už v predchádzajúcich dňoch bola zavedená zvýšená dezinfekcia dopravných prostriedkov účinnými látkami na báze alkoholu a liehu počas každodennej údržby vozidiel. Ďalším opatrením je zavedenie dezinfekcie polymérovým prostriedkom cez elektrostatický postrekovač, ktorý znásobí virucídny účinok predchádzajúcich opatrení.

Dezinfekcia mhd dopravný podnik mestská vozidlá
Foto: Dopravný podnik Bratislava

Jednou z pacientiek s potvrdeným ochorením COVID-19 je vodička električky DPB. Vírusom sa nakazila počas jej pobytu mimo Slovenska koncom februára. DPB ubezpečuje verejnosť i svojich zamestnancov, že šanca na prenos choroby je minimálna.

DPB napriek tomu zodpovedne pristúpil k preventívnej karanténe tých zamestnancov, ktorí s vodičkou prišli do blízkeho kontaktu, informuje Matej Michlík z DPB. Spoločnosť je zároveň v priamom kontakte s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Bratislave a so zástupcom hlavného hygienika SR.

Dezinfekcia mhd dopravný podnik mestská vozidlá
Foto: Dopravný podnik Bratislava

DPB svojim zamestnancom poskytuje dezinfekciu a ďalšie ochranné prostriedky a sústredí sa na dezinfekciu ich pracovných priestorov, ktorá sa rovnako vykonáva na dennej báze. Vodiči majú k dispozícii dezinfekčné prostriedky, gél na ruky spolu s utierkami a dezinfekčný prostriedok na madlá či dopytové tlačidlá, ktorý môžu využívať počas služby. Dezinfekciou sú tiež vybavení revízori,“ dopĺňa Matej Michlík z DPB.

Víťazným dodávateľom špeciálneho dezinfekčného procesu je slovenská spoločnosť, ktorá dezinfekciu realizuje na princípe studeného zahmlievania pomocou aerosolového generátora. Použitá látka je registrovaná Centrom chemických látok a prostriedkov a pre osoby je táto certifikovaná látka bezpečná.

Dezinfekcia mhd dopravný podnik mestská vozidlá
Foto: Dopravný podnik Bratislava
Dezinfekcia mhd dopravný podnik mestská vozidlá
Foto: Dopravný podnik Bratislava

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X