Foto: Hnus a odpor, aj tak sa dá popísať zásah mestskej polície v podzemí na Pražskej

Mestska policia zasah prazska pivnice kolaz.jpg
Foto: www.msp.bratislava.sk - koláž BratislavaDen.sk

Mestská polícia pomáhala Komunálnemu podniku Bratislavy so zabezpečením pokojného priebehu počas vyprázdňovania podzemných šácht na Pražskej.

Ak ste už počuli o mestách a ľuďoch žijúcich v šachtách svetových metropol, tak vás možno neprekvapí, že niečo také mala aj Bratislava. V týchto šachtách a pivniciach však boli okrem ľudí aj neskutočné množstvá odpadu a nechutností.

Mesto sa rozhodlo osadiť na vstupy do týchto priestorov mreže. Chcú z nich tak urobiť miesta neprístupné nepovolaným osobám, čím sa zvýši bezpečnosť účastníkov cestnej premávky a aj chodcov.

Príslušníci mestskej polície z Útvaru zásahovej jednotky a kynológie poskytli pomoc počas tejto akcie. Dohliadali na pokojný priebeh a poriadok počas vypratávania a prehľadávania priestorov. „Ich úlohou bolo priestory prehľadať a vyviesť osoby, ktoré by chceli v šachtách zostať,“ uviedla Mestská polícia Bratislava.

Pivnice kedysi mali slúžiť miestnym vinárstvam ako sklady a úložné priestory. Zostali tu aj napriek výstavbe novej Pražskej v 70. rokoch minulého storočia.

Mestska policia zasah prazska podzemie 2.jpg
Mestska policia zasah prazska podzemie 1.jpg
Mestska policia zasah prazska podzemie 3.jpg
Mestska policia zasah prazska podzemie 4.jpg
Mestska policia zasah prazska podzemie 5.jpg

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk