FOTO: Hviezdoslavovo námestie potrebovalo po zime opravu, Staré Mesto to bude stáť približne 1 500 eur

Stare mesto rekonstrukcia oprava hvizdoslavove namestie kolaz.jpg
Zdroj: staremesto.sk

Staré Mesto začalo s opravnými prácami na Hviezdoslavovom námestí.

Po zime často potrebujú mnohé komunikácie opravu, inak to nebolo ani v Starom Meste. Hviezdoslavovo námestie tak isto nebolo v dobrom stave. Na pešej zóne sa v dlažbe začali vytvárať nebezpečné diery, pretože jednotlivé kocky vypadávali. Hneď ako to počasie dovolilo sa začalo intenzívne pracovať na opravách, aby do začiatku sezóny boli chodníky v poriadku.

Oprava dlažby je lokálna, čiže opravujú sa poškodené miesta, nie dlažba ako celok,“ dodáva generálny riaditeľ Technických služieb Starého Mesta (TSSM) Ľuboš Majer. Oprava námestia by mohla mestá stáť najviac 1 500 eur. „V cene opravy je pritom aj oprava dlažby na Šafárikovom námestí pri Kačacej fontáne, kde je dlažba tiež v zlom stave. Realizovať sa bude súčasne s opravou dlažby na Hviezdoslavovom námestí, upresnil Majer.

Stare mesto rekonstrukcia oprava hvizdoslavove namestie.jpg
Zdroj: staremesto.sk

Naposledy bola väčšia rekonštrukcia Hviezdoslavovho námestia pred viac ako 10 rokmi a v tom čase bola položená aj nová dlažba. Problém s uvoľnením či vypadaním kociek sa však objavuje pravidelne. Ľuboš Majer je presvedčený, že za tým nestojí nekvalitná práca architekta či zhotoviteľa. Podľa neho to jednoducho vyplýva zo zlého technického riešenia.

Dlažobné kocky sú malých rozmerov, preto sú uložené iba do malého lôžka, čo spôsobuje pri veľkom množstve návštevníkov námestia nestabilitu, vysvetlil Majer. Tak isto má na uloženie dlažby vplyv aj počasie, ako mráz či prívalové dažde. Preto je po zime potreba dlažbu opraviť – tak, ako je to aj pri cestách – väčšia, uzavrel Majer.

Stare mesto rekonstrukcia oprava hvizdoslavove namestie 2.jpg
Zdroj: staremesto.sk
Stare mesto rekonstrukcia oprava hvizdoslavove namestie 1.jpg
Zdroj: staremesto.sk
Stare mesto rekonstrukcia oprava hvizdoslavove namestie 3.jpg
Zdroj: staremesto.sk

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk