FOTO: Invázia gigantov ponúka tie najlepšie modely z lega. Nájdete tam aj Sagana v životnej veľkosti

Invázia Lego gigantov
Titanic z lego kociek. Foto: SITA

V priestoroch Galérie bývania Styla Bratislava otvorili vo štvrtok jednu z najväčších mobilných výstav z lego kociek. Usporiadatelia jej dali impozantný názov Invázia gigantov. Návštevníci na rozlohe 2 500 metro štvorcových môžu zhliadnúť viac ako 100 modelov, na ktoré sa použilo sedem miliónov lego kociek. Organizátori mysleli aj na rozvoj kreativity, a tak pripravili zábavnú zónu Fun Park v rozlohe 500 metrov štvorcových.

Jedinečná expozícia na vás zapôsobí svojou veľkosťou a rôznorodosťou prezentovaných modelov. Niektoré modely sú vzhľadom na svoju veľkosť obrovské, zatiaľ čo iné sú gigantické v prenesenom zmysle slova.

Tvorcovia chceli, aby výstava bola pojazdná a mohli ju priblížiť ľudom aj za hranicami Poľska. Zároveň mali záujem o to,  aby bola vzdelávacia. Chceli podporiť štýl zábavy – hrať sa a učiť zároveň. Invázia Gigantov deti nielen zabáva, inšpiruje , ale aj rozvíja. Veľa modelov obsahuje tlačidlá, vďaka ktorým sa dá spustiť, naštartovať daný mechanizmus zabudovaný k niektorým exponátom.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk