Foto: Jedinečná galéria Šrot park je otvorená a stále ponúka nové dobrodružstvá

Srot park devinska nova ves sita.jpg
Foto: SITA/Jana Birošová - koláž BratislavaDen.sk

Jedinečná galéria v Devínskej Novej Vsi funguje už viac ako rok, no vždy je tu čo obdivovať. Prejdite sa jej zákutiami s nami.

Šrot park je výnimočným projektom jednej kreatívnej osoby. Autorom jedinečných diel z materiálu, ktorý by každý iný človek vyhodil, je Branislav Pokorný. V Šrot parku sa nachádza mini ZOO so zvieratkami či rôzne rozprávkové bytosti.

Zvieratká aj postavičky sú vyrobené zo starého šrotu, matíc, skrutiek či ventilov a všetky sú v životnej veľkosti. Nachádza sa tu napríklad orol pristávajúci do hniezda vytvoreného z odpadového dreva, vlk naháňajúci zajaca, či jazvec aj s nenápadnou vyhĺbenou norou.

Ak ste tu už boli pred mesiacmi, môže byť, že stále nájdete niečo nové. Pán Pokorný totiž svoje diela stále vyrába, a pridáva nové a nové zvieratá či postavičky do parku.

Kedy sa do Šrot parku dostanete? Od pondelka do piatka je otvorený v čase od 14.30 do 18.30 a cez víkend medzi 10.00 a 18.30 hod. Vstupné zaplatíte pri vstupe, no jeho výška nie je stanovená. Do veľkého čierneho kanistra pri vchode môžete teda prispieť podľa vlastného uváženia.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk