Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rekonstrukcia jurigovo namestie karlova ves 2.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Karlova Ves

Foto: Jurigovo námestie čaká obnova, o jeho vzhľade rozhodne architektonická súťaž

Hlavné mesto zohľadní požiadavky obyvateľov, ktoré vzniesli na nedávnych stretnutiach.

Ako bude vyzerať Jurigovo námestie v bratislavskej Karlovej Vsi rozhodne architektonická súťaž. Mestská časť o tom informuje na svojej webovej stránke.

Na obnovení Jurigovho námestia sa pracuje. Architektonická súťaž priblíži tento frekventovaný bod k novej podobe,“ uvádza mestská časť s tým, že by sa tak malo stať už počas jari.

Architekti navrhnú revitalizáciu námestia od Adámiho po Karloveskú ulicu. Postupná modernizácia čaká všetky štyri úrovne námestia aj pešiu lávku ponad dopravný koridor,“ doplnila Karlova Ves. Hlavné mesto zohľadní požiadavky obyvateľov, ktoré vzniesli na nedávnych stretnutiach.

Naplnenie potenciálu

Cieľom komplexnej rekonštrukcie je naplniť potenciál tohto kľúčového verejného priestoru v rámci mestskej štvrte. Návrh by mal oživiť prázdne priestory,“ uviedla hovorkyňa magistrátu Bratislavy Katarína Rajčanová.

Rekonstrukcia jurigovo namestie karlova ves 1.jpg
Foto: Karlova Ves

Námestie by malo byť plynulo a bezbariérovo napojené na hlavnú kompozičnú os, na zastávky verejnej dopravy a na jeho širšie okolie. Pri rekonštrukčných prácach by sa mal klásť dôraz aj na zmiernenie dopadu klimatických zmien, čím by sa vytvorila prijateľná mikroklíma.

Dopomôcť tomu má inštalácia vodných a vodozádržných prvkov, výsadba vegetácie a skvalitnenie povrchovej úpravy pochôdznych plôch.

Plánovanie verejného priestoru

V roku 2019 spustili proces zapojenia verejnosti do plánovania verejného priestoru v rámci projektu Deliver. Výstupom je pripravená projektová dokumentácia zelenej revitalizácie časti námestia, ktorá bude zahrnutá do pripravovanej štúdie komplexnej obnovy zo strany magistrátu.

Začiatok rekonštrukčných prác a ich zadefinovanie vzíde zo súťaže,“ vysvetlila Rajčanová. Kým príde ku komplexnej úprave námestia, hlavné mesto a Metropolitný inštitút Bratislavy urobia na Jurigovom námestí úpravy na miestach, ktoré sú najväčšmi havarijné.

Prednedávnom sa vymenilo zábradlie, rekonštruujú sa odtokové žľaby a keď to počasie dovolí, nahradíme poškodenú dlažbu a povrchy, ktoré sú v najhoršom stave,“ uzavrela hovorkyňa magistrátu.

Rekonstrukcia jurigovo namestie karlova ves 2.jpg
Foto: Karlova Ves

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X