Foto: Karlova Ves má nové moderné dopravné ihrisko v areáli základnej školy

Nove dopravne ihrisko karlova ves 3.jpg
Foto: Karlova Ves

Nové ihrisko bude otvorené aj pre verejnosť.

V Karlovej Vsi otvorili moderné dopravné ihrisko, ktoré mestská časť vybudovala v areáli Základnej školy na Karloveskej 61. Informoval o tom hovorca mestskej časti Branislav Heldes.

Nove dopravne ihrisko karlova ves 4.jpg
Foto: Karlova Ves

Hlavným zámerom vybudovania nového veľkého dopravného ihriska v Karlovej Vsi bolo vytvoriť atraktívny priestor pre deti z našich materských a základných škôl, aby mohli absolvovať dopravnú výchovu hravou, náučnou a praktickou formou,“ uviedol vicestarosta mestskej časti Branislav Záhradník. Ihrisko bude otvorené aj pre verejnosť.

Na mieste pôvodného

Ihrisko samospráva vybudovala na ploche pôvodného dopravného ihriska. Má rozmer 46 x 30 metrov a nový asfaltový povrch, na ktorom sú vyznačené cestné komunikácie či vodorovné a zvislé dopravné značenie.

Nove dopravne ihrisko karlova ves 3.jpg
Foto: Karlova Ves

Nové dopravné ihrisko je navrhnuté tak, aby vystihlo základné dopravné situácie, prepojenia a križovania cestných komunikácii pre dopravné prostriedky a pre chodcov. Ďalej sa tu nachádza kruhový objazd aj križovatka riadená svetelnou signalizáciou. Tú je možné riadiť pomocou semaforov, ktoré je možné aj vypnúť a riadiť príslušníkom dopravnej polície,“ vysvetlil vedúci referátu investícií miestneho úradu Allan Bánik.

Podobné ihriská

Podobné dopravné ihrisko sa nachádza ešte v Petržalke a vo Vrakuni.

V minulosti boli detské dopravné ihriská bežnou súčasťou takzvanej občianskej vybavenosti. V 90. rokoch však väčšina z nich zanikla alebo zmenila účel využitia,“ uzavrel hovorca Karlovej Vsi.

Nove dopravne ihrisko karlova ves 2.jpg
Foto: Karlova Ves
Nove dopravne ihrisko karlova ves 1.jpg
Foto: Karlova Ves

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk