FOTO: Kedysi tu malo končiť bratislavské metro a dnes tu bývajú bezdomovci a hromadí sa odpad

Janikov dvor petrzalka foto od citatela.jpg
Foto od čitateľa

V minulosti bol Janíkov dvor obývaný a mal vzhľad malej osady s niekoľkými domami a objektami jednotného roľníckeho družstva. V súčastnosti sa toto miesto stáva pre Petržalčanov no-go zónou.

Janíkov dvor je najjužnejšou časťou Petržalky a kedysi tu malo končiť bratislavské metro. V minulosti sa tu tiež nachádzala železničná zastávka zrušená po preložení trate južnejšie. Už niekoľko rokov sa hovorí o rôznych plánoch s Janíkovým dvorom. Najnovšie sa tu plánuje vybudovanie konečnej zastávky a depa pre električky, ktorá by mala viesť cez Petržalku až po Šafárikovo námestie na protiľahlom brehu Dunaja. Medzi obyvateľmi sa hovorí aj o novej štvrti s novými bytmi, školami a plnou občianskou vybavenosťou, ktorá by tu mohla vzniknúť.

Životné prostredie lokality Janíkovho dvora a okolia sa dostalo do smetiskového a devastačného stavu. Tento nemilý stav je ešte k tomu viditeľný zo všetkých strán, najmä z Panónskej cesty, ktorá má medzinárodný význam.

Petržalčanov trápi, aký obraz toto miesto vytvára o našom meste. Je to podľa nich nepekná a ako sami sarkasticky poznamenávajú aj ojedinelá „kultúrna prezentácia“ čistoty a poriadku, najmä pre zahraničných motoristov-turistov a návštevníkov, pred vstupom do Bratislavy.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk