FOTO: Križovatka na Námestí hraničiarov je opravená, semafory však stále nefungujú

Auto krizovatka namestie hraniciarov.jpg
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Petržalka prebieha v posledných týždňoch opravou viacerých cestných komunikácií. Petržalčania sú prekvapení, že napriek dokončeniu rekonštrukcie vozovky na Námestí hraničiarov stále nefunguje svetelná signalizácia. 

Križovatka na Námestí hraničiarov prešla rekonštrukciou. Opravovali sa cesty, chodníky, ostrovčeky, ale aj autobusové zastávky. Rekonštrukcia chodníkov prebiehala z dôvodu stavby Cyklotrasa Starohájska, úsek: Rusovská cesta – Dolnozemská cesta.

Namestie hraniciarov.jpg
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

V súčasnosti je už cesta opravená. Napriek tomu však chýba svetelná signalizácia a z tohto dôvodu by vodiči a chodci mali v týchto priestoroch dbať na zvýšenú opatrnosť. Na ceste sú namaľované i nové priechody pre chodcov.

Nástupištia autobusov a zastávky stále neprešli rekonštrukciou. Zastávky autobusov sú v obidvoch smeroch premiestnené o niekoľko metrov ďalej.

Priechod pre chodcov chodnik petrzlalka.jpg
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Petržalčania boli nespokojní s priebehom

Celá rekonštrukcia sa stretla s kritikou zo strany obyvateľov Petržalky. Mnohí sa sťažovali, že celá rekonštrukcia prebiehala naraz a komplikovala dopravu. Mnohí sa zhodli na tom, že by bolo pre Petržalčanov jednoduchšie, keby najskôr opravili križovatku a až následne svetelnú signalizáciu.

Priechod petrzalka namestie hraniciarov .jpg
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk