FOTO: Kvetinové workshopy v Bratislave

Kvetinové workshopy

Máte radi kvetiny? Obdivujete umenie kvetinárov alebo si chcete len tak oddýchnuť v príjemnom prostredí kvetín a ešte k tomu sa aj niečo naučiť? Potom sú pre vás kvetinové workshopy to pravé.

Ak hľadáte činnosť alebo miesto na odreagovanie od každodenného stresu, možnosť rozvíjať vašu kreatívnu stránku a zabaviť sa v rámci Bratislavy, nemusíte viac hľadať. Jedno miesto v Starom Meste, ktoré nesie názov Kvetináreň, organizuje každý týždeň zaujímavé workshopy pre verejnosť.

Vonkajšie priestory Kvetinárne. Foto: Alžbeta Hrajnohová

Tematické workshopy v Bratislave každý týždeň

Kvetinové workshopy predstavujú akýsi trend, ktorý v poslednom čase naberá na popularite. Celý koncept stojí na tom, aby si ľudia prišli oddýchnuť od svojich povinností,  trochu sa odreagovať, niečo sa naučiť a zažiť skvelý pocit z tvorby vlastnými rukami. Všetky workshopy prebiehajú pod vedením skúseného floristu Adama Prommera, ktorý je zároveň majiteľom spomínaného kvetinárstva. S radosťou a príjemným prístupom vám všetko ukáže a vysvetlí.

Workshop s kvetinami. Foto: Kvetináreň

Workshopy sú tvorené pre verejnosť, majú obmedzenú kapacitu – môže sa zúčastniť maximálne 5 účastníkov, aby sa každému vedeli dôsledne venovať. Sú spoplatnené a zaregistrovať sa môžete osobne, telefonicky, či dokonca cez sociálne siete. Konajú sa vždy vo štvrtok od 17.00 a trvajú približne 2 hodiny. Workshopy sú tvorené a prispôsobené aktuálnemu obdobiu. Môžete si vytvoriť rôzne kytice zo živých kvetín, či dokonca aj vence, ktoré sú hlavne teraz na jeseň veľmi obľúbené. 

Kvetinové vence. Foto: Alžbeta Hrajnohová

Netreba sa báť experimentovať

V rámci workshopu sa naučíte, že sa netreba báť kombinovať rôzne druhy kvetov. Samotná kytica sa nemusí skladať štandardne len z ruží. Ide o snahu naučiť niečo nové zákazníkov a ukázať, že to ide aj inak. Cieľom je spojiť príjemné s užitočným, rozvíjať kreatívny potenciál.

Viazanie kytice. Foto: Alžbeta Hrajnohová
Kvety na kyticu. Foto: Alžbeta Hrajnohová

Majiteľ Kvetinárne a hlavný florista, Adam Prommer nám predviedol ako môže vyzerať taká kytica kvetov, pričom sa naozaj netreba báť experimentovať. Veď posúďte sami.

Adam Prommer. Foto: Alžbeta Hrajnohová

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk