Foto: Lamač má moderné ihrisko pre deti, vzniklo na mieste starého na Malokarpatskom námestí

Lamac ihrisko

Na realizácii spolupracovalo mesto, mestská časť aj miestni obyvatelia.

Na Malokarpatskom námestí v Lamači zrekonštruovali detské ihrisko. Obnova pozostáva z inštalácie gumenej dopadovej plochy, lanovej preliezačky, tunela a pavučinovej hojdačky.

Nové herné prvky nadväzujú na zrekonštruované pieskovisko ešte z čias výstavby sídliska, ktoré je doplnené o vežu so šmýkačkou,“ uviedol mestský poslanec za Lamač Igor Polakovič, ktorý obnovu ihriska inicioval. Obnova ihriska bola financovaná zo spojených zdrojov.

Lamac ihrisko 4.jpg

Na realizácii spolupracovalo mesto, mestská časť Lamač aj miestni obyvatelia. Ide o prvú väčšiu obnovu detského ihriska za posledné roky.

Ako rodič som dlho nerozumel tomu, ako tak základná vec, akou je priestor pre hranie sa detí, musí mať u nás stále patinu minulého storočia,“ povedal Igor Polakovič.

Lamac ihrisko 3.jpg

Dnes ako poslanec, ktorý má možnosť alokovať časť financií z rozpočtu mesta na konkrétne projekty, som mal konečne možnosť s tým niečo spraviť,“ povedal a poďakoval kolegom z Miestneho zastupiteľstva v Lamači, ktorí k sume z mesta schválili dodatočné zdroje, a mestskej časti za realizáciu.

Verím, že čoskoro budú obnovené aj ďalšie ihriská v našej mestskej časti,“ uzavrela vicestarostka Lamača Petronela Klačanská.

Lamac ihrisko 2.jpg
Lamac ihrisko 1.jpg

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk