FOTO: Ľudia štrngali kľúčmi, skandovali Dosť bolo Fica

Za slušné Slovensko v Bratislave
SITA

Slovensko je otrasené tak, ako roky nebolo. Hrozné udalosti nás spojili, zaznelo v piatok na bratislavskom námestí SNP.

„Chceme sa postaviť za slušnú krajinu. Kto, ak nie my, kedy ak nie teraz?“ pýtali sa na začiatku organizátori, ktorí vyzvali zúčastnených na to, aby počúvali pokyny a poďakovali sa polícii. Ľudia štrngali kľúčmi ako v novembri 1989 a skandovali „Dosť bolo Fica!“. Majú transparenty ako „Pozor padá vláda“ či „Špirko je frajer“. Okrem slovenských vlajok vejú aj európske vlajky.

Zúčastneným sa prihovoril šéfredaktor týždenníka .týždeň Štefan Hríb, ktorý povedal, že za dva týždne padlo veľa slov a Slovensko zistilo, že jediný extrémista nie je Marian Kotleba. Je podľa neho desivé, je to hanba, že konšpirácie začal šíriť aj jeden ústavný činiteľ. „Prišlo k vražde novinára? Vieme, čo bolo v jeho nedokončenom článku,“ pokračoval Hríb a pripomenul, že Kuciak hovoril o prepojení ľudí blízkych premiérovi Robertovi Ficovi na taliansku mafiu. Zmyslom štátu nie je rast HDP či nízke dane, ale spravodlivosť. Slovensko dnes spravodlivé nie je. „Slovensko je dnes unesený, znásilnený štát. O tom bol nedokončený článok Jána Kuciaka,“ pokračoval Hríb.

Vladimír Crmoman z Iniciatívy stredoškolských učiteľov hovoril za študentov aj učiteľov. „Dejú sa tu nesystémové veci, štrajkujeme, premiér sa s nami nedokáže ani len stretnúť. Sme na križovatke a rozhodujeme sa, čo bude ďalej,“ povedal. Bol by rád, ak by to neskončilo iba pritom, že si ľudia zaprotestujú a nič sa nezmení. Ľudia začali skandovať „Chceme zmenu!“ a „Odstúpiť!“. „Na školstve vymenili ministra, lebo vedel povedať iba „ďakujem pekne za vaše otázky“.. Terajšia povedala, že za kauzu s eurofondmi môžu všetci, musela by vymeniť celú republiku,“ pokračoval Crmoman. Ľudí poprosil, aby to nevzdali, kým nebudú ministri slušní ľudia a odborníci na svojom mieste.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk