FOTO: Koaličných poslancov vyzvali, aby nehlasovali za novú vládu Petra Pellegriniho

Za slušné Slovensko v Bratislave
SITA

Na Námestí SNP v Bratislave bolo v piatok večer viac ľudí ako minulý týždeň. Oznámili to organizátori zhromaždenia Za slušné Slovensko. Minulý piatok sa v Bratislave zišlo najmenej 30-tisíc demonštrantov. Organizátori zhromaždenia vyzvali koaličných poslancov, aby nezahlasovali v parlamente za dôveru v novú vládu Petra Pellegriniho.

„Stačia štyria spravodliví a slušní poslanci z radov koalície,“ uviedol Peter Nagy a demonštrujúcich ľudí vyzval, aby svojim poslancom v tomto duchu napísali.

Bývalý diplomat a lektor Ondrej Gažovič je presvedčený, že Slovensko má veľký potenciál, môže byť krajinou, odkiaľ mladí neutekajú a krajinou, kde starších čaká dôstojná staroba. „Čo nám podráža kolená, je arogancia moci, ktorá zločiny zahráva do outu,“ vyhlásil na rečníckom pódiu s tým, že v demokratických voľbách musia Slováci odkázať politikom, že sa im už nemôžu vysmievať.

Podľa evanjelického teológa Ondreja Prostredníka Slovensko v súčasnosti skladá skúšku z občianskej vytrvalosti. „Slovensku sa vysmievajú bezcharakterní politici. Zažehnali síce politickú krízu, ale kríza dôvery zostala,“ konštatoval. Úškrn premiéra po podaní demisie v prezidentskom paláci podľa neho ponížil pamiatku zavraždeného novinára Jána Kuciaka a všetkých na Slovensku. „Potrebujeme spravodlivosť, inak sa spoločnosť rozpadne,“ zdôraznil s tým, že Slováci si zaslúžia politikov, ktorí nie sú otrokmi oligarchov, ktorí sú slušní a čestní.

Podľa politika Františka Mikloška revolúciu, ktorú začali rodičia v roku 1989, musia teraz dokončiť ich deti. „Zápas o slušný život na Slovensku vzali mladí ľudia do svojich rúk,“ uviedol. Ocenil, že pokojní demonštranti za veľmi krátky čas dosiahli, že padla vláda, čo sa stalo len dvakrát v histórii novodobého Slovenska – v roku 1989 a teraz.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk