Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mestske lesy kamzik kolaz stromy vyrub.jpg
6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Mestské lesy Bratislava
24. novembra 2019 Správy Bratislava od BratislavaDen.skTS BratislavaDen.sk Diskusia()

Foto: Mestské lesy nahradia staré a vyschnuté stromy v rekreačných areáloch Partizánska lúka a Kamzík novými

Staré a nebezpečné stromy budú odstránené a ešte počas jesene nahradené novými.

Obľúbenými miestami na oddych u mnohých Bratislavčanov sú určite rekreačné areály Partizánska lúka a Kamzík. Zároveň sú aj vstupnými bránami do lesoparku. Niektoré stromy však v parku nie sú v dobrom stave, čo predstavuje pre návštevníkov riziko.

Keďže tieto miesta sú veľmi frekventované, s vysokou koncentráciou návštevníkov a hlavne detí, začínajú Mestské lesy Bratislava s postupným odstraňovaním týchto vyschnutých, zlomených a hnilých stromov. Už v minulosti došlo ku spadnutiu stromov, ktoré našťastie nikoho nezranili, ale poškodili rekreačný mobiliár.

Kamzik_odstraneny suchy strom pri ihrisku_jar 2019.jpg
Foto: Mestské lesy Bratislava

Stav stromov posudzovali odborníci veľmi dôkladne a s prihliadaním na lokalitu. „Priamo na miesto sme okrem našich lesníkov pozvali aj ochranárov, aby každý jeden strom spoločne prediskutovali,“ informoval nás Marek Páva z Mestských lesov Bratislava. V prípade podobných stromov hlbšie v lese by odborníci postupovali inak a stromy by nechali na mieste, tu však ide o bezpečnosť návštevníkov.

Poskodeny strom kamzik 2.jpg
Foto: Mestské lesy Bratislava

Podľa slov Mareka Pávu budú musieť lesy odstrániť v lokalite Kamzík v tesnej blízkosti detského ihriska a lanovej dráhy spolu 15 stromov a na Partizánskej lúke 11 stromov. „Po asanácii a uprataní konárov a haluziny, budeme ešte na jeseň realizovať výsadbu nových stromov,“ dodáva Marek Páva.

Keďže ide o obľúbené lokality, výber vhodných drevín a ich umiestnenie lesy konzultovali spolu s krajinným architektom. Celkovo bude v lokalitách vysadených 25 vzrastlých stromov, ktoré budú esteticky dotvárať rekreačné areály.

Poskodeny strom kamzik.jpg
Foto: Mestské lesy Bratislava
Poskodeny strom partizanska luka.jpg
Foto: Mestské lesy Bratislava
Suchy strom kamzik.jpg
Foto: Mestské lesy Bratislava

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X