Foto: Mestský bazár mal opäť úspech, opätovné použitie našlo 10,8 tony predmetov

Mestsky bazar bratislava odvoz a likvidacia odpadu.jpg
Foto: Odvoz a likvidácia odpadu

Počas uplynulého víkendu vyzbierali od viac ako 1 500 návštevníkov sumu viac ako 11-tisíc eur.

V treťom kole Mestského bazára v Bratislave našlo opätovné využitie 10,8 tony predmetov. Informovala o tom hovorkyňa spoločnosti Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) Linda Golejová.

Na ďalší Mestský bazár prišlo počas druhého októbrového víkendu viac ako 1 500 návštevníkov za dodržania aktuálnych protiepidemických opatrení,“ uviedla. Ako dodala, za nákup vyzbieraných vecí, ktoré tvorili spolu 10,8 tony, prispeli dohromady sumou viac ako 11-tisíc eur.

Mestsky bazar bratislava odvoz a likvidacia odpadu 3.jpg
Foto: Odvoz a likvidácia odpadu

Vyzbierané financie sú uložené na transparentom účte a budú použité na vytvorenie stabilného bratislavského reuse centra,“ doplnila.

Použitie všetkých vecí

Takmer 13,5 tony použiteľných a funkčných vecí prinieslo 628 ľudí v priebehu septembra do centrály OLO, a tiež na vybrané miesta v mestských častiach Bratislavy. Počas uplynulého víkendu si návštevníci odniesli za symbolický príspevok 7 675 znova použiteľných vecí.

Vyzbieraná suma vo výške 11 366,06 eura je vedená, spolu s financiami z prvých dvoch kôl Mestského bazára na transparentnom účte,“ vysvetlila Golejová.

Mestsky bazar bratislava odvoz a likvidacia odpadu 2.jpg
Foto: Odvoz a likvidácia odpadu

Na všetkých troch bazároch sa spolu vyzbieralo 23 183,63 eura. Odovzdané veci, ktoré si nenašli nového majiteľa, sú ponúknuté neziskovým a charitatívnym organizáciám, ktoré si z nich môžu bezplatne vybrať to, čo potrebujú. Zvyšné veci budú presunuté na ďalší bazár.

Znižovania množstva odpadu

Hlavným cieľom Mestského bazára je podpora znižovania množstva odpadu a šetrenie prírodných zdrojov. Stabilné bratislavské reuse centrum plánuje vybudovať hlavné mesto v spolupráci s mestskými organizáciami OLO, Metropolitným inštitútom Bratislavy, Bratislavským kultúrnym a informačným strediskom a ďalšími subjektmi.

Pôjde o jedno z prvých takýchto centier na Slovensku a jeho pilotným projektom sú práve podujatia Mestský bazár, v ktorých plánujeme pokračovať aj naďalej. Okrem predaja predmetov by sme chceli organizovať v jeho priestoroch aj edukačné aktivity či prevádzku zdieľanej dielne na opravu použitých predmetov,“ poznamenala Golejová. V decembri plánujú usporiadať ešte vianočný Mestský bazár.

Mestsky bazar bratislava odvoz a likvidacia odpadu.jpg
Foto: Odvoz a likvidácia odpadu

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk