Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mestsky bazar bratislava odvoz a likvidacia odpadu.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Odvoz a likvidácia odpadu
18. októbra 2021 Zaujímavosti od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Foto: Mestský bazár mal opäť úspech, opätovné použitie našlo 10,8 tony predmetov

Počas uplynulého víkendu vyzbierali od viac ako 1 500 návštevníkov sumu viac ako 11-tisíc eur.

V treťom kole Mestského bazára v Bratislave našlo opätovné využitie 10,8 tony predmetov. Informovala o tom hovorkyňa spoločnosti Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) Linda Golejová.

Na ďalší Mestský bazár prišlo počas druhého októbrového víkendu viac ako 1 500 návštevníkov za dodržania aktuálnych protiepidemických opatrení,“ uviedla. Ako dodala, za nákup vyzbieraných vecí, ktoré tvorili spolu 10,8 tony, prispeli dohromady sumou viac ako 11-tisíc eur.

Mestsky bazar bratislava odvoz a likvidacia odpadu 3.jpg
Foto: Odvoz a likvidácia odpadu

Vyzbierané financie sú uložené na transparentom účte a budú použité na vytvorenie stabilného bratislavského reuse centra,“ doplnila.

Použitie všetkých vecí

Takmer 13,5 tony použiteľných a funkčných vecí prinieslo 628 ľudí v priebehu septembra do centrály OLO, a tiež na vybrané miesta v mestských častiach Bratislavy. Počas uplynulého víkendu si návštevníci odniesli za symbolický príspevok 7 675 znova použiteľných vecí.

Vyzbieraná suma vo výške 11 366,06 eura je vedená, spolu s financiami z prvých dvoch kôl Mestského bazára na transparentnom účte,“ vysvetlila Golejová.

Mestsky bazar bratislava odvoz a likvidacia odpadu 2.jpg
Foto: Odvoz a likvidácia odpadu

Na všetkých troch bazároch sa spolu vyzbieralo 23 183,63 eura. Odovzdané veci, ktoré si nenašli nového majiteľa, sú ponúknuté neziskovým a charitatívnym organizáciám, ktoré si z nich môžu bezplatne vybrať to, čo potrebujú. Zvyšné veci budú presunuté na ďalší bazár.

Znižovania množstva odpadu

Hlavným cieľom Mestského bazára je podpora znižovania množstva odpadu a šetrenie prírodných zdrojov. Stabilné bratislavské reuse centrum plánuje vybudovať hlavné mesto v spolupráci s mestskými organizáciami OLO, Metropolitným inštitútom Bratislavy, Bratislavským kultúrnym a informačným strediskom a ďalšími subjektmi.

Pôjde o jedno z prvých takýchto centier na Slovensku a jeho pilotným projektom sú práve podujatia Mestský bazár, v ktorých plánujeme pokračovať aj naďalej. Okrem predaja predmetov by sme chceli organizovať v jeho priestoroch aj edukačné aktivity či prevádzku zdieľanej dielne na opravu použitých predmetov,“ poznamenala Golejová. V decembri plánujú usporiadať ešte vianočný Mestský bazár.

Mestsky bazar bratislava odvoz a likvidacia odpadu.jpg
Foto: Odvoz a likvidácia odpadu

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X