FOTO: Most SNP je dlhodobo opravovaný, chodci využívajú iba jednu časť: Vieme, kedy skončí rekonštrukcia

Rekonštrukcia Mosta SNP
Foto: Bratislavadeň (kk)

Lávka pre peších na jednej strane Mosta SNP je v havarijnom stave a z tohto dôvodu je prechod cez ňu momentálne nemožný.

Po Moste SNP prejde denne veľa Bratislavčanov. Už niekoľko mesiacov prebiehajú na jednej strane mosta rekonštrukčné práce. Zisťovali sme, kedy budú ukončené.

Ako nás informovala hovorkyňa bratislavského magistrátu Katarína Rajčanová, lávka pre peších sa opravuje v dôsledku jej havarijného stavu. „Práce na oprave lávky z Budapeštianskej strany budú ukončené podľa odsúhlaseného a platného harmonogramu stavebných prác tento rok, čiže cca začiatkom októbra,“ upresnila.

Rekonštrukcia Mosta SNP
Na moste sa opravuje Budapeštianska lávka. Foto: Bratislavadeň (kk)

Rekonštrukcia lávky nijako nenarúša priechod chodcov po moste. Ak pôjdete cez most pešo, využiť môžete západnú (Viedenskú) lávku, ktorá bola taktiež opravovaná a dokončená ešte v roku 2019. Opravy oboch častí mosta majú za cieľ odstrániť asfaltový povrch, vymeniť plechy, opraviť nosné prvky či natrieť zábradlia a nosné konštrukcie.

Most Slovenského národného povstania, skrátene SNP, bol vybudovaný v rokoch 1967 až 1972. Obyvatelia ho začali naplno využívať 26. augusta v roku 1972. Jeho celková dĺžka je 430,08 metra a meria 95 metrov. Most spája Staré Mesto s petržalským sídliskom. V roku 2001 získal most ocenenie slovenskej stavby storočia v kategórii mostné stavby. Jeho vzhľadom sú inšpirované ďalšie mosty, napríklad veľmi sa mu podobá Hainburský dunajský most v susednom Rakúsku.

Rekonštrukcia Mosta SNP
V pozadí Most SNP v roku 1975. Foto: Facebook/ Stará Bratislava na fotografiách a obrazoch

Chodíte cez Most SNP pešo?

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk