FOTO: Na Blumentálskej došlo k výrubu, obyvateľka mala strach, že padne za obeť viacero stromov

Výrub stromu na Blumentálskej
Foto: Matej Števove

V piatok vyťali na Blumentálskej ulici strom, túto skutočnosť išla preveriť samotná mestská časť po tom, čo na to upozornila jedna obyvateľka ulice.

Ako informovalo Staré Mesto – Bratislava prostredníctvom svojho profilu na sociálnej siete. Obyvateľke sa výrub nepozdával z tohto dôvodu, že o ňom informoval len strohý oznam. Z neho totižto nebolo jasné, či ide o ojedinelý prípad alebo padne za obeť viacej stromov.

Výrub stromu na Blumentálskej
Foto: Matej Števove

Podľa informácií, ktoré zverejnila v statuse na sociálnej sieti mestská časť, všetko je v poriadku a obyvatelia môžu byť pokojní. „Išlo o solitér, ktorý musela zoťať Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) kvôli havarijnej situácii na potrubí. Žiaľ, nedalo sa to riešiť inak,“ uviedlo Staré Mesto – Bratislava.

Ako dodala mestská časť, nie je potrebné báť sa o osud stromov na Blumentálskej ulici, ktoré majú obalené kmene. Pre vysvetlenie mestská časť uviedla, že obalenie kmeňov nastalo z dôvodu ochrany, aby ich nepoškodili stavebné mechanizmy a nie z dôvodu výrubu, ako si niektorí obyvatelia mylne myslia.

Výrub stromu na Blumentálskej
Foto: Matej Števove

Podľa ďalších dostupných informácií začali v Starom Meste pracovať na systéme, ktorý dá obyvateľom štvrte včas vedieť, ak sa v ich okolí bude plánovať akýkoľvek zásah do zelene.

„Systém nielenže umožní obyvateľom preveriť si plánovaný zásah, ale zároveň im umožní rýchlo oznámiť oddeleniu životného prostredia, ak zbadajú výrub, ktorý ‚smrdí‘,“ dodalo záverom bratislavské Staré Mesto.

Výrub stromu na Blumentálskej
Foto: Matej Števove

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk