FOTO: Na Obchodnej ulici bude nová stanica mestskej polície. Pozrite sa, ako bude vyzerať

Obchodna ulica mestska policajna stanica mapy.jpg
Foto: ilustračné, www.google.com

Na stanici bude pôsobiť tím špeciálnej zásahovej jednotky, ktorý bude pripravený na okamžitú akciu. Vybratí policajti absolvujú výcvik špeciálnych zručností a oboznámia sa so špecifickými vedomosťami v tejto lokalite.

Obchodná ulica v Bratislave patrí medzi najnavštevovanejšie nočné zóny v hlavnom meste a v posledných rokoch sa v tejto lokalite stalo viacero vážnych incidentov. Na stredajšej tlačovej konferencií primátor mesta Bratislava Matúš Vallo informoval, že spolu s Policajným zborom a Mestskou políciou Bratislava pracujú na súbore komplexných opatrení.

Ten má zahŕňať aj koordinovanú spoluprácu medzi prevádzkovateľmi podnikov, obyvateľmi a terénnymi pracovníkmi. Zároveň pracujú na výstavbe stanice mestskej polície na Obchodnej ulici, ktorá zvýši bezpečnosť v meste, prinesie nový model fungovania a bude viac otvorená ľuďom.

Policajna stanica mestska policia obchodna ulica 1.jpg
Zdroj: bratislava.sk

Okrem výstavby policajnej stanice, mesto pracuje na rozšírení kamerového systému na Obchodnej ulici. „Počas nových služieb v novozriadenej stanici mestskej polície, bude sedieť jeden policajt, ktorý bude sledovať kamery a bude hliadke, ktorá je vonku, poskytovať určitú podporu. Bude akýmisi rozšírenými očami na celú lokalitu, aby vedel zložky aktívne a v krátkom reakčnom čase posielať tam, kde treba,“ informoval šéf mestských policajtov Marek Gajdoš.

Policajna stanica mestska policia obchodna ulica 2.jpg
Zdroj: bratislava.sk

Tvrdé opatrenia zo strany polície a mestskej polície sú nevyhnutnosťou. Potrebujeme tlačiť aj na prevádzkovateľov podnikov, aby sledovali, čo sa deje nielen v ich podniku, ale aj vo verejnom priestore. Aj na tom sa podieľajú ich zákazníci. A presne k tomuto smeruje vedenie mesta, zainteresovať do riešenia problému všetkých, nespoliehať sa len na vyššiu prítomnosť polície,“ dodal Vallo.

V marci tohto roka, polícia posilnila hliadky počas piatkov a sobôt na Obchodnej ulici a aktuálne tieto hliadky posilňujú aj o jedného psovoda. Na Obchodnej ulici a priľahlých uličkách posilnila hliadky aj mestská polícia, uviedol šéf mestských policajtov Marek Gajdoš.

Policajna stanica mestska policia obchodna ulica 3.jpg
Zdroj: bratislava.sk
Policajna stanica mestska policia obchodna ulica 4.jpg
Zdroj: bratislava.sk

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk