Foto: Na športoviskách Mladej gardy súťažilo viac ako 850 žiakov škôl samosprávneho kraja

Sportovy den bsk kolaz titulka.jpg
Foto: Bratislavský kraj - koláž BratislavaDen.sk

Druhý ročník podujatia Župný športový deň pre stredoškolákov zorganizoval BSK v spolupráci s partnermi.

Na športoviskách Mladej Gardy súťažilo viac ako 850 žiakov stredných škôl Bratislavského samosprávneho kraja (BSK). V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa BSK Lucia Forman.

Druhý ročník podujatia Župný športový deň pre stredoškolákov zorganizoval BSK v spolupráci s partnermi. Podporiť ich prišli aj bratia Peter a Pavol Hochschornerovci či bývalý hokejový reprezentant Miroslav Šatan,“ uviedla.

Podpora mladých ľudí

Do 2. ročníka sa prihlásilo viac ako 850 nominovaných žiakov z 36 župných stredných škôl, ktorí súťažili v šiestich disciplínach. Športovisko Mladej gardy bolo rozdelené do troch samostatných sektorov.

Sportovy den bsk 5.jpg
Foto: Bratislavský kraj

Cieľom bolo podporiť mladých ľudí, aby sa viac hýbali, športovali, aby sa stretávali žiaci z rôznych škôl a nadväzovali vzájomné kontakty, ale aj priniesť podobné podujatia na školské ihriská.

Viac športu a pohybových aktivít vráti deťom opäť fyzickú a duševnú pohodu. Je tiež východiskom z narastajúcej obezity,“ poznamenal predseda BSK Juraj Droba.

Sportovy den bsk 4.jpg
Foto: Bratislavský kraj

Zrušený pre pandémiu

Prvý ročník organizoval samosprávny kraj v roku 2019 a zapojené boli vtedy všetky školy z BSK. Minulý rok sa podujatie nekonalo pre pandémiu koronavírusu.

Teraz sme sa síce k podujatiu vrátili, ale z dôvodu protipandemických opatrení sme museli kapacitu obmedziť. Preto sme pozvali len naše župné školy,“ ozrejmil Droba s tým, že do budúcna by chceli zapojiť opäť všetky školy v kraji.

Sportovy den bsk 3.jpg
Foto: Bratislavský kraj
Sportovy den bsk 2.jpg
Foto: Bratislavský kraj
Sportovy den bsk 1.jpg
Foto: Bratislavský kraj

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk