Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nové Domino v Petržalke
7
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Novedomino.sk

FOTO: Pamätáte sa na schátraný skelet Domino v Petržalke? Investor plánuje modernú prestavbu

Investor prišiel s návrhom na modernizáciu stavby, ktorá trápi obyvateľov na Jasovskej ulici dlhé roky. Projekt nesie názov Nové Domino.

Ľudia preň robili živú reťaz, spísali petície a prípad sa dostal i do médií – aj takto sa dá v skratke opísať stavba Domino na Jasovskej ulici 2-12. Ide o jeden zo skeletov v Petržalke, ktorý nie je k dnešnému dňu odstránený a ani dokončený.

Skelet stojí už 9 rokov

Výstavba Domina na Jasovskej ulici sa začala v roku 2011 stavebným povolením od mestskej časti. Obyvateľom Jasovskej ulice prekážalo, že stavba je od ich paneláku vzdialená len 16 – 18 metrov. Podľa vyjadrenia štátneho stavebného dohľadu bol objekt v rozpore so stavebným povolením. Obyvatelia požiadali o pomoc prokuratúru, následne úrad súhlasil so zmenou stavby. Objekt vystriedal niekoľko majiteľov, až napokon úrad vydal stavebné povolenie na pozastavenie prác.

Nové Domino v Petržalke
Vzhľad súčasného Domina na Jasovskej ulici.Foto: Bratislavadeň (kk)

V schátranom skelete bývajú bezdomovci a potkany. Objekt bol oplotený, avšak ľudia schádzajúci sa v stavbe plot zničili. Okolie objektu je zahádzané odpadkami.

Nové Domino v Petržalke
Vzhľad súčasného Domina na Jasovskej ulici.Foto: Bratislavadeň (kk)

Nové Domino

Návrh modernej prestavby Domina priniesol investor Subcentro. „Ak podporíte naše riešenie, do 24 mesiacov vieme dielo dostavať, následne skolaudovať stavbu a zabezpečiť tak celej lokalite i Petržalke pekné a kultivované prostredie na bývanie a život,“ sľubuje investor.

Nové Domino v Petržalke
Vizualizácia Nového Domina sľubuje veľa zmien.Foto: Novedomino.sk

Jednou z hlavných zmien je zníženie stavby o jedno celé podlažie, čo nebude zasahovať do výhľadu susedného bytového domu. Znížil by sa aj počet bytov z 90 na 60, počet apatrmánov z 57 na 37. Na strechách Nového Domina by mala vyrásť zelená oáza – strechy by mali byť pokryté vegetáciou.

Nové Domino v Petržalke
Strechy Nového Domina by sa mali zelenať.Foto: Novedomino.sk

Hranica Nového Domina by mala byť posunutá o 3,5 metra ďalej od bytového domu na Jasovskej ulici, čím by sa mal dosiahnuť väčší rozostup medzi budovami. Investor myslel aj na parkovanie. Pre majiteľov bytov v Novom Domine dostavia vlastné parkovacie miesta, aby sa zbytočne nezahusťovali okolité parkoviská.

Nové Domino v Petržalke
Investor plánuje k vynovenému objektu výstavbu parkovacích miest.Foto: Novedomino.sk

Takto vyzerá návrh Nového Domina v kocke:

Nové Domino v Petržalke
Foto: Novedomino.sk

Anketu výstavby Nového Domina nájdete na stránke investora, v ktorej môžete zahlasovať a vyjadriť tak svoj názor. Dočkajú sa obyvatelia Jasovskej ulice po rokoch zmeny k lepšiemu?

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X