Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Povodna plocha ovsiste.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.petrzalka.sk
31. decembra 2020 Zaujímavosti od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Foto: Petržalka pokračuje v revitalizácií Ovsištského námestia, práce sú naplánované aj na rok 2021

Koncom roka 2020 prebehla prvá etapa revitalizácie námestia, pozostávajúca z výmeny a rekonštrukcie chodníka.

Petržalka bude pokračovať v revitalizácii Ovsištského námestia začiatkom budúceho roka. Informoval o tom Jakub Kuruc z Referátu čistoty a poriadku mestskej časti.

Koncom roka 2020 prebehla prvá etapa revitalizácie Ovsištského námestia, pozostávajúca z výmeny a rekonštrukcie chodníka, ktorý nespĺňal svoj účel. Pôvodný chodník vybudovaný z imitácie dreva bol dlhšiu dobu v havarijnom stave,“ uviedol Kuruc a dodal, že ďalšie práce sú naplánované začiatkom roka 2021.

Povodna plocha ovsiste.jpg
Foto: www.petrzalka.sk

Pomerne mladé námestie je lákadlom nielen pre mladé rodiny s deťmi, ale aj pre ostatné vekové kategórie, nakoľko umiestnenie medzi bytovými domami umožňuje jeho ľahkú dostupnosť,“ doplnil.

Návrh námestia

Ovsištské námestie graficky znázorňuje slnko, pričom stred námestia tvorí kruh, z ktorého vychádzajú lúče. Nachádzajú sa na ňom lavičky, malé smetné nádoby, priestor na voľnočasové aktivity a záhon s kvitnúcimi a vždyzelenými kríkmi.

Ovsiste 1 chodnik namestie.jpg
Foto: www.petrzalka.sk

Zamestnanci oddelenia životného prostredia a referátu správy verejných priestranstiev sa dohodli s architektkou a autorkou originálneho návrhu revitalizácie námestia Tamarou Reháčkovou na zmene chodníka tak, aby už ďalej nepredstavoval prípadné ohrozenie pre chodcov,“ vysvetlil Kuruc.

Podľa nového návrhu prišlo k zúženiu chodníka a výmene imitácie dreva za terasové platne, ktoré tvoria aj centrálny chodník cez celé námestie. Zvyšnú časť plánovaného revitalizovaného chodníka bude tvoriť trávnatý porast.

Nevyhovujúci stav

Pôvodne mal revitalizačné práce na námestí v kompetencii zhotoviteľ. „Počas záručného obdobia bol primárne opravovaný chodník z imitácie dreva. Najčastejším dôsledkom poškodenia bola zlá priľnavosť dosiek ku konštrukcii, ktorá ich vyvyšovala nad úrovňou terénu. Havarijný stav podčiarkovali vypuklé a silné korene stromov, ktoré sa nachádzajú z každej strany chodníka,“ vysvetlil Kuruc.

Ovsiste 2 chodnik namestie.jpg
Foto: www.petrzalka.sk

Dodal, že po skončení záručnej lehoty prešla v roku 2018 správa námestia pod Miestny podnik verejnoprospešných služieb.

Čoraz pravidelnejšia oprava sa aj v tomto prípade ukázala ako neefektívna. Obyvatelia Ovsišťa svojimi podnetmi a rovnako aj mestská časť sa zhodli v tom, že stav je nevyhovujúci a je potrebné ho riešiť,“ uzavrel.

Ovsiste 3 chodnik namestie.jpg
Foto: www.petrzalka.sk

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X