Foto: Petržalské školy sa zúčastnili cezhraničhého projektu na tému klimatických zmien

Klimaticke zmeny projekt petrzalka dunaj.jpg
Foto: Petržalka.sk - koláž BratislavaDen.sk

Témou maďarsko-slovenského projektu sú klimatické zmeny a Dunaj v pohraničnom regióne.

Bratislavská Petržalka sa zúčastnila na cezhraničnom projekte na tému klimatických zmien na Dunaji. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa mestskej časti Mária Halašková.

V stredu 27. januára sa uskutočnilo záverečné propagačné podujatie projektu s názvom Klimatické zmeny a Dunaj v pohraničnom regióne – Cezhraničná spolupráca miestnych samospráv a základných škôl,“ uviedla hovorkyňa.

Skhu_a 3_18_dudova.jpg
ZŠ Dudova Foto: Petržalka.sk

Petržalka ako partner projektu zorganizovala podujatie prostredníctvom online prenosu za účasti takmer 60 zástupcov cieľových skupín.

Šesť škôl z dvoch krajín

Na príprave a realizácii projektu spolupracovali dve mestské časti: Maďarská Újbuda – Miestna samospráva 11. obvodu hlavného mesta Budapešť a Mestská časť Bratislava-Petržalka spolu so šiestimi základnými školami (troma v Maďarsku a troma na Slovensku).

V rámci projektu boli odskúšané metódy vzdelávania žiakov vybraných základných škôl na oboch stranách hranice, v prípade slovenských škôl išlo o petržalské ZŠ Pankúchova, Dudova a Holíčska,“ vysvetlila hovorkyňa Petržalky.

Očakávaným prínosom projektu je prispieť k tomu, aby si deti základných škôl, ktoré žijú v pohraničnom regióne, začali viac uvedomovať vplyv klimatických zmien na životné prostredie v lokalite povodia Dunaja.

Príprava a spolupráca

S prípravou projektových materiálov začali projektoví partneri v auguste 2019. Prvé cezhraničné stretnutie zástupcov partnerov projektu sa konalo v decembri 2019.

Skhu_a 3_43_pankuchova.jpg
ZŠ Pankúchova Foto: Petržalka.sk

Do spolupráce na projekte bolo zapojených spolu 42 žiakov druhého stupňa ZŠ a sedem učiteľov.

Projekt bol realizovaný v rámci Programu spolupráce Interreg Slovenská republika – Maďarsko a financovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Fondu malých projektov pre západný región, ktorý spravuje Európske zoskupenie územnej spolupráce Rába-Dunaj-Váh.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk