Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Klimaticke zmeny projekt petrzalka dunaj.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Petržalka.sk - koláž BratislavaDen.sk
4. februára 2021 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Foto: Petržalské školy sa zúčastnili cezhraničhého projektu na tému klimatických zmien

Témou maďarsko-slovenského projektu sú klimatické zmeny a Dunaj v pohraničnom regióne.

Bratislavská Petržalka sa zúčastnila na cezhraničnom projekte na tému klimatických zmien na Dunaji. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa mestskej časti Mária Halašková.

V stredu 27. januára sa uskutočnilo záverečné propagačné podujatie projektu s názvom Klimatické zmeny a Dunaj v pohraničnom regióne – Cezhraničná spolupráca miestnych samospráv a základných škôl,“ uviedla hovorkyňa.

Skhu_a 3_18_dudova.jpg
ZŠ DudovaFoto: Petržalka.sk

Petržalka ako partner projektu zorganizovala podujatie prostredníctvom online prenosu za účasti takmer 60 zástupcov cieľových skupín.

Šesť škôl z dvoch krajín

Na príprave a realizácii projektu spolupracovali dve mestské časti: Maďarská Újbuda – Miestna samospráva 11. obvodu hlavného mesta Budapešť a Mestská časť Bratislava-Petržalka spolu so šiestimi základnými školami (troma v Maďarsku a troma na Slovensku).

V rámci projektu boli odskúšané metódy vzdelávania žiakov vybraných základných škôl na oboch stranách hranice, v prípade slovenských škôl išlo o petržalské ZŠ Pankúchova, Dudova a Holíčska,“ vysvetlila hovorkyňa Petržalky.

Očakávaným prínosom projektu je prispieť k tomu, aby si deti základných škôl, ktoré žijú v pohraničnom regióne, začali viac uvedomovať vplyv klimatických zmien na životné prostredie v lokalite povodia Dunaja.

Príprava a spolupráca

S prípravou projektových materiálov začali projektoví partneri v auguste 2019. Prvé cezhraničné stretnutie zástupcov partnerov projektu sa konalo v decembri 2019.

Skhu_a 3_43_pankuchova.jpg
ZŠ PankúchovaFoto: Petržalka.sk

Do spolupráce na projekte bolo zapojených spolu 42 žiakov druhého stupňa ZŠ a sedem učiteľov.

Projekt bol realizovaný v rámci Programu spolupráce Interreg Slovenská republika – Maďarsko a financovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Fondu malých projektov pre západný región, ktorý spravuje Európske zoskupenie územnej spolupráce Rába-Dunaj-Váh.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X